Badanie na mutację MTHFR

Przeważnie większość znanych mutacji wykrywa się na etapie życia płodowego. Jednakże tych, których jeszcze nauka nie zna, dopiero zostaną poznane na drodze badań. Jednakże już dziś wiadomo jak uniknąć niektórych mutacji, które odpowiadają za określone choroby.

Ile kosztuje badanie na mutację genu MTHFR?

badanie mthfr cenaDzisiejsze badania genetyczne są już na takim etapie zaawansowania, że można niemalże ze stu procentową dokładnością ustalić, jakie choroby genetyczne mogą dotyczyć danej jednostki. Taka wiedze jest bezcenna, ponieważ pozwala uniknąć wielu wad, które są nieuleczalne. W ostatnim czasie dużo się mówi o genie o nazwie MTHFR, który odpowiada za prawidłowe wchłanianie i przetwarzanie kwasu foliowego. Jest to jeden ze składników naszego pożywienia, który musi być dostarczany każdego dnia, ponieważ zbyt mała jego ilość może powodować określone problemy zdrowotne. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do kobiet w ciąży lub starających się o potomstwo. Jeżeli interesuje nas badanie MTHFR cena jego wynosi około 200zł. Niewystarczająca ilość witaminy B9 (kwasu foliowego) lub nawet jego brak, powoduje powstawanie mutacji genu MTHFR, która jest przyczyną wystąpienia ciężkich chorób genetycznych w obrębie wad cewy nerwowej. Jest to, przede wszystkim, rozszczepienie kręgosłupa czy też bezmózgowie. Jednakże można tego łatwo uniknąć, gdyż wystarczy, aby mama w czasie ciąży, a także przed jej rozpoczęciem, regularnie przyjmowała kwas foliowy w określonych dawkach. Dzięki temu, przyszły kod genetyczny nowego człowieka będzie zabezpieczony przed mutacjami.

Rolą każdej mamy jest robienie wszystko, aby nowo narodzone dziecko było zdrowe, a najlepszym na to sposobem jest dostarczanie sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ich brak może skutkować poważnymi komplikacjami zdrowotnymi o nieodwracalnym charakterze.