Bieganie w koszulkach startowych

Razem z moją siostrą, z którą bardzo długie lata trenowałyśmy lekkoatletykę, postanowiłyśmy zrobić coś dla społeczeństwa. Najbardziej chciałyśmy pomagać dzieciom, więc postanowiłyśmy zorganizować darmowe kółka sportowe dla dzieci z domów dziecka. Angażowałyśmy te dzieciaki do uprawiania sportu i fizycznego spędzania czasu. Początkowo były one organizowane bardzo skromnie, ale zainteresowanie rosło, więc chciałyśmy te warunki stale poprawiać.

Koszulka startowa do biegów

koszulki startowe do bieganiaJako że najbardziej dzieci lubiły biegać, to skupiałyśmy się na wszelkich treningach, które mają pokazać dzieciom, jak to należy poprawnie robić. Chciałyśmy tworzyć atmosferę prawdziwych wyścigów na różnych dystansach. Kiedy uzgodniliśmy, że zrobimy takie nasze wewnętrzne zawody, to pomyślałyśmy, że pewnie dzieciom podobałoby się, gdyby miały takie charakterystyczne koszulki startowe do biegania. W ten sposób jeszcze bardziej wczułyby się w to, co wszyscy razem robimy i ich zaangażowanie też powinno się zwiększyć. Siostra znalazła bardzo polecanego producenta takich koszulek i zamówiłyśmy dwa razy tyle, ile mamy obecnie dzieci w grupie – tak na przyszłość, by mieć już jakiś zapas, gdy liczba uczestników naszej grupki zacznie rosnąć jeszcze bardziej. Koszulki przyszły i były bardzo dobrej jakości. To była fajna sprawa, bo nie tylko dzieci miały okazję poczuć, że to coś profesjonalnego, ale też same poczułyśmy, że robimy coś wyjątkowego.

Faktycznie, koszulki stały się hitem. Dzieciaki wybierały sobie, w której chcą biegać i bardzo poważnie podchodziły do zawodów. Oczywiście wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za wzięcie udziału w wyścigach i za pracę, jaką wykonali w trakcie wszystkich zajęć i treningów, tak, by jeszcze bardziej zachęcić ich do kontynuacji.