Blaty do kuchni

Dobrze urządzona kuchnia to nie tylko dobrane meble i akcesoria, ale także materiały użyte do ich produkcji. Warto jest zwracać uwagę na to, z czego wykonane są szafki i blaty naszych mebli kuchennych. Jakie są najlepsze surowce, którymi warto się zainteresować? Jaki materiał sprawdzi się na blat kuchenny?

Jakie są zalety blatów kuchennych z corianu?

blaty corianMeble kuchenne powinny być przede wszystkim trwałe oraz komfortowe w użytkowaniu. Ważną rolę odgrywają tutaj blaty, a mianowicie materiał, z którego zostały one wykonane. Blaty w kuchni powinny być wytrzymałe, odporne na czynniki zewnętrzne oraz pasujące do wystroju kuchni. Jednymi z najpopularniejszych blatów są niewątpliwie blaty corian, który jest kompozytem mającym imitować kamień naturalny. Materiał ten powstał kilkadziesiąt lat temu i aktualnie jest jednym z najpopularniejszych i najlepszych surowców, które służą do produkcji blatów kuchennych. Corian produkuje się z żywicy akrylowej oraz z minerałów, które naturalnie występują w przyrodzie. Jest on popularny ze względu na swoją trwałość, ale także na niezwykłe walory dekoracyjne. Oprócz tego wykazuje odporność na wilgoć, zarysowanie czy ścieranie, zachowuje swój wygląd także podczas kontaktu z różnymi substancjami używanymi podczas gotowania. Z tego powodu jest to idealny blat kuchenny, który dodatkowo ma właściwości antybakteryjne. Poza tym, ze względu na swoją powierzchnię bardzo łatwo się go czyści. Jest przyjemniejszy w dotyku niż blaty z kamienia, ma także dużo większą gamę kolorów.

Zastosowanie blatów corian w kuchni to świetny wybór dla każdego. Są one trwałe i bardzo dekoracyjne, do złudzenia przypominają naturalny kamień. Corian jest jednak łatwiejszy w naprawie, tańszy oraz dostępny w większej ilości kolorów. Można wykonać z niego także zlew, przez co będzie pasował on do reszty mebli kuchennych.