Buty ortopedyczne łatwe w zakładaniu

Często okazuje się, że nasze dziecko, dla właściwego rozwoju stopy, potrzebuje obuwia ortopedycznego. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy specjalista zaobserwował u naszego dziecka wadę stopy lub chodu i wspólnymi siłami chcemy ją odpowiednio skorygować. Z tego też względu większości z nas obuwie ortopedyczne kojarzy się z obuwiem użytkowym, a trochę mniej z butami estetycznymi.

Estetyka butów ortopedycznych Memo

buty ortopedyczne memo na rzepyButy ortopedyczne produkowane są indywidualnie dla każdego dziecka, uwzględniając konkretne wskazania lekarskie, które mają pomóc zredukować dziecku posiadaną wadę stopy lub chodu. Zamówienia te realizowane są najczęściej przez firmy specjalizujące się w zaopatrzeniu medycznym, ale również przez wyspecjalizowane firmy obuwnicze. Jedną z tego typu firm jest firma Memo, która na polskim rynku znana jest przede wszystkim z powodu opracowanej przez siebie podeszwy do butów, która pozwala szybko zdiagnozować wadę chodu lub stopy. Produkuje ona również buty ortopedyczne Memo na rzepy, które mają nie tylko właściwości wspomagające korygowanie wady chodu lub stopy, ale również estetyczny wygląd. Buty ortopedyczne produkowane przez Memo w niczym nie odbiegają od wyglądu zwykłych butów dla dzieci, są również dzielone na obuwie na różne pory roku, a dodatkowo, jak zostało już wspomniane, stosują różne rozwiązania ułatwiające zakładanie i zdejmowanie butów naszemu dziecku poprzez zastosowanie, np. rzepu, który wyklucza problem wiązania butów.

Bardzo często, dość błędnie, zakładamy, że buty ortopedyczne, które de facto są butami medycznymi, muszą charakteryzować się użytkowym charakterem również w wyglądzie. Nie jest to obecnie prawda. Producenci zajmujący się ich produkcją dbają o to, by buty ortopedyczne wyglądały dobrze, a swoją kolorystyką sprzyjały w równym stopniu chłopcom, co dziewczynkom.