Co powinien mieć balkonik ortopedyczny?

Kiedy zdarzy nam się kontuzja i potrzebujemy balkoników lub kul, aby pomogły nam chodzić, musimy wziąć pod uwagę pewne warunki przy ich zakupie. Najbardziej oczywistą z tej potrzeby jest to, że jest to narzędzie, które pomoże osobie poruszać się, gdy jej mobilność jest nieco zmniejszona, dlatego ważne jest, aby miała jak najlepsze wsparcie.

Na co zwracać uwagę wybierając balkoniki ortopedyczne?

stabilne balkoniki rehabilitacyjne w grudziądzuPo pierwsze to uchwyt. Ręce spoczywają na uchwycie balkonika. Z tego powodu uchwyt powinien być miękki i wyściełany. W przeciwnym razie może dojść do obrażeń, a także do zmęczenia i nadwyrężenia rąk. Pamiętajmy, że to ręce przenoszą w takich sytuacjach ciężar ciała. Stabilne balkoniki rehabilitacyjne w Grudziądzu kupuje się w specjalnych sklepach ortopedycznych. Tam na pewno powiedzą o tym, że muszą być regulowane. Oznacza to, że musi dostosowywać się do różnych wysokości, jakie mogą mieć ludzie. Balkoniki muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów, ponieważ muszą wytrzymać całkowity ciężar ciała osoby, która ich używa. Oprócz tego, że są wytrzymałe, nie powinny być bardzo ciężkie. Wręcz przeciwnie, muszą być wykonane z materiału, który zapewnia jednocześnie lekkość i wytrzymałość. Jeśli są bardzo ciężkie, osoba, która ich używa, będzie musiała dźwigać dodatkowy ciężar. Balkonik z pewnością powinien być estetyczny. Ten ostatni aspekt jest nie mniej ważny. Pamiętaj, że osoba korzystająca z takiej pomocy będzie musiała jej używać przez cały dzień, dlatego ważne jest, aby miały nowoczesny design i dobre wykończenie.

Balkonik jest regulowany i bardzo solidny.  Jest w stanie utrzymać do stu trzydziestu kilogramów. Oprócz tego jest wygodny, ponieważ uchwyt jest bardzo miękki i wyściełany. Jest też całkowicie bezpieczny dla wszystkich ludzi, a przede wszystkim dla osób starszych, które chętniej z nich korzystają, ponieważ zapewnia większą stabilność.