Co powinniśmy wiedzieć o konserwacji wózków widłowych?

Przeprowadzanie rutynowych kontroli, sprawdzanie poziomu płynów i utrzymywanie umowy serwisowej to ważne sposoby na zapewnienie płynnej pracy wózka widłowego. Ale jest też o wiele więcej rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o konserwacji wózków widłowych. Warto dowiedzieć się więcej. Konserwacja wózków widłowych może pomóc nam zaoszczędzić pieniądze i uniknąć wypadków.

Właściwa konserwacja wózków widłowych

naprawa wózków widłowych roclaZasadniczo wózki widłowe wymagają rutynowej konserwacji, aby zapewnić optymalną wydajność i zminimalizować przestoje. Program konserwacji zapobiegawczej może zapewnić optymalną wydajność sprzętu, zapobiegając wszelkim usterkom i wypadkom. Programy konserwacji wózków widłowych oraz naprawa wózków widłowych rocla wymagają rutynowych kontroli uszczelek osi, kół, pedałów czuwakowych i bębnów. Mogą również zapewnić, że wózek widłowy pozostanie bezpieczny i gotowy do użycia. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania dotyczące konserwacji wózków widłowych, skontaktujmy się z lokalnym dostawcą usług. Przed wyłączeniem wózka widłowego z eksploatacji należy go dokładnie sprawdzić pod kątem oznak uszkodzenia. Sprawdźmy opony, klakson i alarm cofania, aby upewnić się, że są w dobrym stanie. Upewnijmy się również, że sprawdziliśmy ciśnienie w oponach i upewnijmy się, że jest to właściwe ciśnienie dla opon pneumatycznych. Na koniec musimy sprawdzić pas bezpieczeństwa i upewnić się, że jest w dobrym stanie. Umowa serwisowa wózka widłowego powinna pokrywać 100% kosztów naprawy. Obejmuje to wszelkie nieuwzględnione części i materiały eksploatacyjne. Wózki widłowe rzadko wymagają naprawy, ale zdarzają się wypadki i awarie. Jeśli tak, umowa na konserwację wózka widłowego pomoże ograniczyć koszty do minimum. 

Upewnijmy się, że wózek widłowy pracuje z najwyższą wydajnością, sprawdzając poziomy płynów w silnikach i skrzyni biegów. Płyny te zapewniają płynność i wydajność ruchomych części. Płyny w wózkach widłowych to olej silnikowy, płyn przekładniowy, płyn hydrauliczny i płyn chłodzący. Jeśli zauważymy którykolwiek z tych problemów, zapoznajmy się z instrukcją obsługi swojego modelu lub skontaktujmy się z ekspertem.