Czy warto inwestować w skutery inwalidzkie?

 

Wiele osób ma dylemat co wybrać – skuter elektryczny czy może standardowy wózek inwalidzki? By móc dokonać właściwego wyboru, przede wszystkim trzeba znać dobrze swoje potrzeby i preferencje. Drugą rzeczą natomiast jest dokładne poznanie obu sprzętów.

Skuter inwalidzki kontra wózek inwalidzki

skuter inwalidzki elektryczny używanyJeszcze do niedawna odpowiedź byłaby bardzo prosta, ponieważ większość osób wybierała wózki inwalidzkie. Dlaczego? Ponieważ był to sprzęt znany i wiedziano dokładnie czego można się po nim spodziewać. Dziś jednak szala zwycięstwa zdecydowanie przechyliła się na korzyść skutera inwalidzkiego, a stało się tak z kilku powodów. Przede wszystkim już samo określenie skuter elektryczny wskazuje nam na to, że jest to sprzęt bardzo mobilny. Tego typu skuterem bez trudu można poruszać się szybko. Podjedzie się nim pod większą górkę, wjedzie do autobusu itp. Poza tym taki skuter bardzo szybko usamodzielnia osobę niepełnosprawną. Nie boi się ona bowiem wyjść z domu bez jakiegoś członka rodziny, który pomógłby pchać skuter, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Natomiast standardowy wózek trzeba napędzać siłą własnych rąk, która kiedyś się kończy. Ciężko podjeżdża się nim również pod jakieś większe górki czy też do autobusu. Jak widać skuter ma zdecydowanie więcej zalet i dlatego jest obecnie taki popularny. Nie jest to oczywiście tani sprzęt. Jednak dziś można przykładowo zakupić skuter inwalidzki elektryczny używany. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, a sprzęty z rynku wtórnego są w świetnym stanie.

Osoba niepełnosprawna przede wszystkim potrzebuje czuć, że jest samodzielna. Skuter elektryczny jej takie poczucie daje, ponieważ można nim jechać wszędzie i to bez pomocy innej osoby. Dlatego warto dopłacić nieco więcej i zagwarantować osobie niepełnosprawnej taki sprzęt.