Czym są kompozyty firmy seqo

 

Deski kompozytowe są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jeśli chodzi o podłoże tarasu. Składają się one z mączki drzewnej oraz polichlorku winylu. Zawartość drewna w tym produkcie wynosi od 30 do 50%. Ostatnimi laty cieszą się większą popularnością niż tradycyjne drewno głównie ze względu na łatwość w użytkowaniu. Nie wymagają one bowiem odnawiania, impregnowania czy malowania.

Zalety desek kompozytowych

seqo kompozytyDeski kompozytowe do złudzenia przypominają zwykłe drewniane. Mniej wprawne oko na pierwszy rzut oka nie zauważy nawet pomiędzy nimi różnicy. Cechują się niezwykłą trwałością na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto są wodoszczelne. Ich dużą przewagę nad drewnianymi deskami stanowi brak jakichkolwiek drzazg, które nie tylko wyglądają niechlujnie, ale również mogą stanowić zagrożenie dla naszej skóry. Są one stosowane głównie jako podłoże tarasów czy balkonów, jednak coraz częściej możemy się spotkać z nimi jako elementami ogrodzenia czy nawet elewacji. Zastosowane na ścianach budynku dodają mu przytulnego, ciepłego charakteru. Dzięki zastosowaniu filtrów UV deski kompozytowe nie tracą swojej barwy nawet po długoletniej ekspozycji na słońce. W przeciwieństwie do naturalnego drewna są one odporne na powstawanie grzybów cz też innych drobnoustrojów. Dzięki różnorodności kolorów seqo kompozyty posiadają nieograniczone właściwości jeśli chodzi o zastosowanie. Ważna jest również informacja, że są one w pełni przyjazne środowisku. Są znacznie wygodniejsze w układaniu od tradycyjnego drewna tarasowego. Posiadają specjalnie wyprofilowane krawędzie pozwalające na mocowanie za pomocą łączników montażu.

Deski kompozytowe stały się świetnym, tańszym zamiennikiem tradycyjnych desek drewnianych. Ich montaż nie powinien sprawić najmniejszych trudności. Warto jednak brać pod uwagę, że poszczególne panele nie różnią się między sobą jak ma to miejsce w przypadku zwykłego drewna. Ponadto nie posiadają one sęków, co jednak dla wielu może okazać się zaletą. 

Więcej o kompozytach na stronie https://www.swiatdeski.pl