Dla kogo tlenoterapia?

Terapia tlenowa jest wymagana, gdy pacjent nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, zwykle z powodu stanu zdrowia lub urazu. Niektóre typowe przyczyny niedoboru tlenu to między innymi choroby płuc. Niektórzy ludzie cierpią na stan, w którym poziom tlenu spada podczas snu. Powoduje to objawy bezsenności, zaburzone myślenie, zmęczenie i niepokój. Jest to stan, w którym przepisuje się tlen.

W jakich schorzeniach przepisywana jest tlenoterapia?

tlenoterapia rzeszówTerapia tlenowa jest zalecana głównie wtedy, gdy poziom tlenu we krwi jest bardzo niski. Terapia tlenowa jest zabiegiem bardzo bezpiecznym. Istnieją określone wymagania, które muszą zostać spełnione, zanim będzie można przepisać tlen. Lekarz może zlecić morfologię krwi, aby określić, ile jest w niej tlenu. Nazywa się to gazometrią krwi tętniczej. W razie potrzeby lekarz przepisze tlen. Recepta będzie zawierać ilość potrzebnego tlenu i termin kiedy go podać. Znieczulenie nie jest podawane przed ani w trakcie zabiegu. Całkowicie bezbolesna jest tlenoterapia Rzeszów ma klinikę, gdzie stosuje się ten zabieg. Terapia tlenowa jest najczęściej podawana przez maskę na twarz lub plastikową rurkę. Ale są też zabiegi w specjalnej komorze hiperbarycznej. Czas potrzebny na terapię tlenową zależy od przyczyny upośledzenia czynności płuc. Osoby z infekcjami dróg oddechowych mogą potrzebować terapii tylko tymczasowo, podczas gdy osoby z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc POChP mogą potrzebować ciągłej terapii tlenowej.

Po zabiegu należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Czas trwania tlenoterapii zależy od czynności płuc. Zabieg jest bezbolesny, natomiast terapia tlenowa nie wymaga pobytu w szpitalu. Rokowanie zależy od przyczyny upośledzenia czynności płuc. Rokowania dla osób z POChP są średnie, natomiast dobre dla osób z chorobami uleczalnymi, takimi jak infekcje dróg oddechowych.