Dlaczego warto pić świeżo wyciskane soki?

Świeżo wyciskane soki to bez wątpienia ogromna dawka witamin i minerałów. Płynna forma sprawia, że składniki te są szybciej przyswajane przez organizm niż podczas trawienia kawałków stałego pokarmu. Ponadto w formie soku możemy wypić znacznie większe ilości niż w przypadku jedzenia.

One stop – Hurom

hurom one stopZdecydowanie łatwiej jest wypić litr soku dziennie niż zjeść kilka owoców i warzyw w całości. Ponadto do soków możemy przemycać nawet te składniki, których nie lubimy – w wieloowocowym lub wielowarzywnym soku ich smak nie będzie mocno wyczuwalny. Dzięki stosowaniu wysokiej jakości wyciskarek wolnoobrotowych np. Hurom One Stop do soku mogą trafić nawet składniki z liści warzyw i ziół. Sok jest to też atrakcyjna forma podawania warzyw i owoców dzieciom. Pijąc regularnie soki możemy poprawić swoją odporność, wygląd skóry, włosów i paznokci, możemy oczyścić organizm i wspomóc swoje zdrowie w wielu innych aspektach. Picie soków to też sposób na zachowanie zgrabnej sylwetki. Soki nie muszą być też drogie. Wybierając sezonowe owoce i warzywa taki sok nie będzie droższy niż napoje ze sklepu. A jeśli już o napojach mowa, to pijąc soki zastępujemy nimi wiele niezdrowych, słodzonych i gazowanych napoi z korzyścią na zdrowia. Warto wiedzieć, że korzystając z wyciskarek wolnoobrotowych nie marnujemy owoców i warzyw. Suchą pulpę, która pozostaje po wyciśnięciu soku możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów w naszej kuchni, na przykład do upieczenia smacznych i zdrowych ciasteczek.

I na koniec chcemy przytoczyć jeszcze jeden argument na korzyść picia świeżo wyciskanych soków – picie takich soków sprawia ogromną przyjemność! Każdy kto zdecyduje się pić je regularnie będzie odczuwać pozytywne skutki ich picia na każdym kroku bez wątpienia.