Dobór techniki makijażu permanentnego do rodzaju cery

 

Przed wykonaniem makijażu permanentnego warto udać się do salonu kosmetycznego na konsultację. Chodzi o to, że nie zawsze wykonanie takiego makijażu jest polecane. Przykładowo: nie zaleca się wykonywania microbladingu u osób, które mają cerę tłustą.

Utrzymywanie się efektów po wykonaniu makijażu permanentnego

makijaż permanentny WarszawaNa szczęście obecnie metod wykonywania takiego makijażu jest co najmniej kilka, więc w większości przypadków zawsze możliwy jest wybór którejś z technik. Warto zaznaczyć też, jaka jest trwałość różnych metod makijażu permanentnego. W przypadku zastosowania techniki microbladingu trwałość będzie mniejsza niż w przypadku brwi wykonywanych metodą cienia. Innymi słowy można stwierdzić, że im bardziej naturalny efekt, tym krócej kobieta będzie cieszyć się makijażem permanentnym. Mimo wszystko makijaż permanentny Warszawa budzi ogromne zainteresowanie. Kobiety chwalą sobie to, że nie muszą za każdym razem wykonywać pełnego makijażu i dzięki temu są w stanie zaoszczędzić swój cenny czas. Większość specjalistek z zakresu wykonywania makijażu permanentnego twierdzi, że najlepszą metodą jest ta, w której włoski wykonywane są za pomocą specjalnego urządzenia. Wtedy efekt jest też najbardziej naturalny i nie wyróżnia się tak bardzo. Wiadomo, że są kobiety, które lubią mocny makijaż, a co więcej – taki makijaż po prostu do nich pasuje. W przypadku bardzo jasnej cery nie będzie to jednak najlepsze rozwiązanie.

Przy pomocy igły wprowadzającej barwnik w naskórek można cieszyć się efektami przez długi okres czasu. Zazwyczaj należy odświeżyć kolor makijażu permanentnego dopiero po dwóch latach. Wiadomo, że od razu po zabiegu efekt jest bardzo widoczny. Nie należy się tym przerażać! Musi dojść do wygojenia, a wtedy efekt będzie zdecydowanie delikatniejszy i bardziej naturalny niż ten początkowy.