Dobra praca dla operatora żurawia

Przemysł budowlany w Polsce ma się całkiem dobrze, więc i pracy w różnych obszarach budownictwa nie brakuje. Bardzo pożądanym zawodem jest operator dźwigów – żurawi. To odpowiedzialna funkcja, obarczona dużym ryzykiem. Dlatego praca jest wymagająca ale i dobrze płatna. Operator żurawia powinien posiadać kwalifikacje potwierdzone egzaminem państwowym i legitymacją.

Zatrudnienie kierowców dźwigów na budowie

praca dla operatora żurawiaZatrudnienie kierowców dźwigów jest ciągle aktualne. Praca dla operatora żurawia znajdzie się wszędzie tam, gdzie mają miejsce roboty budowlane na wysokościach. Najczęściej deweloperzy i duże przedsiębiorstwa remontowe, korporacje budowlane, potrzebują stale operatorów żurawi. Zatem kto może dostać pracę na tym stanowisku? Przede wszystkim osoby, które ukończyły kurs zawodowy – specjalistyczny na operatora żurawia samojezdnego. Posiadają obowiązkowe przeszkolenie, znają budowę dźwigów i potrafią je obsługiwać. Do pracy na tym stanowisku dopuszczani są kierowcy, którzy zdali państwowy egzamin. Wymaganie to jest konieczne i określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki. Tylko osoba z kwalifikacjami, może kierować dźwigiem. Te pojazdy podlegają dozorowi technicznemu, więc i wymagania dla operatorów żurawi są inne, niż dla pozostałych pracowników budowlanki. Kurs często opłaca pracodawca, zwłaszcza, gdy zależy mu na wykwalifikowanym, profesjonalnym personelu do obsługi różnych prac na budowie. 

Osoby, które pracują jako operator żurawia, chwalą sobie to zajęcie. Jest na pewno dobrze płatne, wiąże się z przerwami w pracy ale też z dużą odpowiedzialności.a Potrzebna w tym zawodzie odporność na stres, orientacja przestrzenna, dobra motoryka i precyzja oraz dokładność. W zamian za to, operator żurawia może liczyć na wysokie wynagrodzenie.