Dobre hotele w Mikołajkach

 

Mikołajki są żeglarską stolicą Polski. Dzięki położeniu obok jezior Tałty i Mikołajskiego, to nieduże miasteczko na Warmii i Mazurach odwiedza co roku mnóstwo turystów. Można tu bez problemu wypożyczyć różnego rodzaju sprzęt żeglarski.

Mikołajki – polecany hotel

hotel w mikołajkachMożemy przyjechać do Mikołajek z przyjaciółmi, by przeżyć żeglarską przygodę albo na rodzinny wypoczynek z dziećmi. Nad jeziorami znajdziemy piękne czyste plaże i strzeżone kąpieliska. W centrum miasta znajdziemy wioskę żeglarską, gdzie po dniu spędzonym pod żaglami można uzupełnić zapasy wody, wyrzucić śmieci, a wieczorem posłuchać szant. Mikołajki to typowo turystyczna miejscowość, gdzie miejsca noclegowe możemy liczyć w tysiącach. Atrakcyjne noclegi w Mikołajkach można spotkać na każdym kroku. Są tu luksusowe hotele ze spa, malutkie przytulne hoteliki, agroturystyka i kwatery prywatne. Nad brzegami jezior prawie w każdej wsi znajdziemy oferty noclegowe. Każdy przyjeżdżający tu turysta znajdzie nocleg odpowiedni dla siebie. W Mikołajkach od ponad dziesięciu lat ma swoją bazę Samochodowy Rajd Polski. Najlepiej przyjechać tu samochodem, bo z dojazdem komunikacją publiczną może być problem. Kiedy będziemy w Mikołajkach warto wybrać się do pobliskiego Mrągowa – może zainteresuje nas festiwal muzyki country? Niedaleko jest również do Giżycka, w którym możemy obejrzeć m.in. twierdzę Boyen. Łatwo też dojechać z Mikołajek do Wilczego Szańca. Kompleks bunkrów jest bardzo ciekawym miejscem. Powinniśmy wybrać się tez  do sanktuarium maryjnego w Świętej Lipce.

Większość turystów przyjeżdża do Mikołajek podczas sezonu żeglarskiego, który trwa najczęściej od czerwca. Po jeziorze pływa wiele łodzi żaglowych, ale też motorówek i skuterów wodnych. Może tu być naprawdę głośno, ale prawdziwych żeglarzy to nie odstrasza.