Dobry sufit napinany

 

Mnogość różnorodnych materiałów wykończeniowych obecnych na rynku może przyprawić o ból głowy związany z wyborem tych odpowiednich. Z drugiej zaś strony daje inwestorom i architektom wnętrz ogromne możliwości budowania odpowiedniej aranżacji i klimatu przestrzeni. 

Popularne modele sufitów napinanych

sufity napinaneNowoczesne sufity napinane barrisol to rozwiązanie dla osób, które nie boją się wprowadzania do swoich wnętrz nowych technologii oraz powiewu efektownej ekstrawagancji. Oczywiście wśród dostępnych modeli sufitów napinanych są i takie, które pasują do klasycznych aranżacji. Zaletą produkowanych obecnie sufitów napinanych jest możliwość tworzenia dowolnych kształtów z powłok oraz umieszczania obrazów i wzorów na ich powierzchni. Powłoki są wielobarwne co umożliwia odpowiednie ich zestawianie ze sobą i z pozostałymi elementami wnętrza. Bardzo istotną cechą sufitów napinanych jest zestawianie ich ze specjalistycznym systemem oświetleniowymi co daje ogromne walory estetyczne. Szczególne znaczenie mają tu transparentne powłoki sufitów napinanych o dużej dyfuzji czyli rozpraszaniu światła. Systemy oświetleniowe dla sufitów napinanych oparte są na lampach ledowych i światłowodach (np. model gwiaździste niebo). Ostatnio coraz częściej klienci zwracają uwagę na znakomite sufity Barrisol i materiały Artolis produkowane przez jedną z czołowych firm europejskich tej branży. Warto zwrócić na nie uwagę ze względu na bardzo atrakcyjny wygląd oraz ponadprzeciętne właściwości tych produktów.

Sufit napinany to nie tylko dodatek uzupełniający całą aranżację ale w wielu przypadkach stanowi on clue całego wystroju przestrzeni. Oprócz funkcji dekoracyjnych pełni on funkcję maskującą wszelkie mankamenty właściwej powierzchni sufitów oraz przewodów i rur instalacyjnych.