Domy, mieszkania, lokale użytkowe do wyceny

 

Niejednokrotnie zdarza się sytuacja, że nie jesteśmy świadomi tego, co sami posiadamy. Zaniżamy wartość lub odwrotnie, nadajemy czemuś wartość za dużą. Skąd to się bierze? Z nieobiektywnej oceny. Trudno jest ocenić coś, co sami wybieraliśmy, kupowaliśmy lub budowaliśmy – jak to jest w przypadku nieruchomości.

Jak wycenić nieruchomość?

wycena nieruchomości KatowiceDlatego, gdy chcemy nieruchomość sprzedać, warto oddać w czyjeś ręce jej wycenę. W przypadku, gdy wycenimy ją za nisko będziemy stratni finansowo. Gdy z kolei wycenimy ją za wysoko, możemy jej w ogóle nie sprzedać. To wszystko powoduje, że marnujemy czas i dobre okazje. A czas to pieniądz. Dlatego tak ważna jest fachowa wycena nieruchomości Katowice. To znawcy tematu wiedzą, jakie obecnie są ceny domów, mieszkań, działek i lokali użytkowych. Wiedzą, co ma wpływ na cenę i w jakim stopniu. Nie pozwolą na to, by nieruchomość została sprzedana za tanio, ale też nie pozwolą na to, by za długo nie została sprzedana. Prawidłowa wycena to podstawa przy sprzedaży, bo praktycznie każdy kieruje się właśnie ceną. Na resztę patrzy się dopiero, gdy wiadomo, że zakup spełnia kryteria finansowe. Gdy nie posiadamy wiedzy potrzebnej do wyceny, warto skorzystać z firm się tym zajmujących, choćby z tego względu, żeby mieć pewność i wiedzę, co do tej pory było lub jeszcze jest w naszych rękach. Może okazać się to na tyle cenne, iż w ogóle nie będziemy chcieli tego sprzedawać. Nie zdając sobie sprawy z atutów, można sprzedać kurę znoszącą złote jajka.

Przy prawidłowej wycenie, bierze się pod uwagę wszystkie czynniki. A co, jeśli dowiemy się, że pewne kryteria poszukiwań są szczególnie pożądane, a nasza nieruchomość je spełnia? Może trafić w target i lokal wynająć? Nie dowiemy się tego sami, bo czynników na to wpływających jest naprawdę wiele, a my nie musimy znać się na wszystkim.