Druk offsetowy czy cyfrowy

Kiedy mamy już gotowy projekt graficzny, to potrzebujemy już tylko odpowiedniej jakości wydruku. Kontaktujemy się więc z drukarnią, przesyłamy odpowiedni plik i składamy zamówienie, ale podczas zamówienia słyszymy jedno pytanie. Jakim drukiem chce pan wydrukować? Ma to być druk offsetowy czy cyfrowy? Czym one się różnią i jak wybrać najlepszy do twojego projektu opiszemy w tym krótkim artykule?

Którą technologią drukować?

druk cyfrowy ulotek - krakówMamy dwa różne style drukowania i często, kiedy nie znamy się na drukach to możemy popełnić błąd i może to przyprawić wiele problemów. Dlatego najlepiej wiedzieć czym jest druk cyfrowy, a czym offsetowy. Druk cyfrowy może być jakościowo zbliżony do offsetowego, ale offsetowy jest zdecydowanie bardziej zaawansowany. Druk cyfrowy ulotek – Kraków to przede wszystkim szybsza realizacja zamówienia. Drukując niewielką ilość zamówień będziemy mieć druki gotowe niemal natychmiast, od ręki. W przypadku druku offsetowego tutaj sam proces uruchamiania jest dużym wydatkiem, ale jeżeli mamy bardzo dużo zlecenia po kilka czy nawet kilkanaście tysięcy sztuk to warto wybrać ten sposób. Dodatkowo warto wspomnieć, że druk offsetowy jest o wiele tańszy od offsetowego oraz ma lepszą jakość druków. W przypadku kiedy chcielibyśmy zlecić produkcję tylko kilku sztuk, to jak najbardziej kieruj się tym, aby wybrać zawsze druk cyfrowy gdyż jest to bardzo szybkie i mamy dość dobrą jakość, a przede wszystkim nie płacimy za to dużo. Również w przypadku wyboru papieru druk cyfrowy może mieć zdecydowanie większe grubości niż przy druku offsetowym.

Jeżeli chodzi o formaty wydruku, to cyfrowy druk jest przeznaczony głównie do mniejszych rozmiarów i produkcji takich rzeczy jak ulotki, wizytówki czy też zaproszenia lub katalogi, a druk offsetowy zaleca się do dużych rozmiarów takich jak plakaty, czy nawet banery. W zależności od tego, czego potrzebujesz dokładnie przeanalizuj swoją sytuację, a w przypadku gdy nie będzie znał rozwiązanie po prostu zadzwoń do drukarni.