Efektywne metody ocieplania domów

Ciepło z pomieszczeń uchodzić może bardzo szybko. Wystarczy, że nasz budynek nie posiada warstwy termoizolacyjnej. W takim wypadku nie oznacza, że popełniliśmy jakieś zaniedbanie, które może mieć poważne i nieodwracalne skutki dla kondycji naszego domu. Bez najmniejszych problemów zadbać możemy o to aby budynek posiadał warstwę termoizolacyjną, która zostanie stworzona nawet kilka lat po wybudowaniu obiektu. 

Skuteczne ocieplanie pianą 

pianka pur mazowieckieMetod ocieplania budynków jest obecnie całe mnóstwo. Nie da się jednak ukryć, że kilka z nich wymaga przeprowadzenia sporej rewolucji budowlanej. Jednak nie każda metoda tego wymaga. Od dłuższego czasu do ocieplania wykorzystywana jest pianka PUR Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy, które zajmują się tworzeniem skutecznych warstw termoizolacyjnych z użyciem tego właśnie materiału. Pianka poliuretanowa stosowana do ocieplania domów dzieli się na piankę o strukturze otwarto oraz zamkniętokomórkowej. Ta pierwsza jest stosowana niezwykle często z tego prostego powodu, że ma ona zdolność przepuszczania pary wodnej. Dzięki temu stosując piankę tego typu można w dużym stopniu zredukować ryzyko zagrzybienia ścian oraz powstawania mostków termicznych, które niejednokrotnie są bezpośrednią przyczyną występowania wilgoci a z czasem również i pleśni w pomieszczeniach. 

Nakładanie pianki poliuretanowej polega na wykonaniu natrysku z użyciem specjalistycznego sprzętu. Firmy zajmujące się wykonywaniem izolacji natryskowych posiadają najczęściej taki sprzęt wewnątrz samochodów i nie jest on wyjmowany. Podłącza się do nich jedynie wąż, który zakończony jest specjalnym pistoletem, którym posługuje się pracownik wykonujący izolację natryskową w budynku.