Eleganckie kolczyki z bursztynu

Biżuteria jest ważnym dodatkiem, a jeżeli jest właściwie dobrana i odpowiednio droga, to z dodatku, stać się może hitem na miarę kreacji od najlepszych projektantów mody. Nie ma się więc czemu dziwić iż pewne jej rodzaje zawsze będą na czasie.

Unikalne bursztynowe kolczyki

kolczyki z bursztynuW dzisiejszych czasach mamy do wyboru mnóstwo kolczyków, w przeróżnych formach, rozmiarach, wykonanych ze złota, platyny oraz srebra. Niemniej jednak, metale szlachetne tracą na popularności i coraz więcej osób zainteresowanych jest zakupem kolczyków z drogimi, ale naturalnie występującymi kamieniami lub materiałami. Dobrym przykładem jest tu kopalna żywica, czyli bursztyn, którego w Polsce nie brakuje, w związku z czym wszelkie wyroby jubilerskie, w których się znajduje, nie są tak drogie, jak w innych krajach. Wszak wysokiej jakości kolczyki z bursztynu można kupić już za nie więcej niż dwieście – dwieście pięćdziesiąt złotych. Nie jest to wygórowana cena, zważywszy, że kolczyki ze złota i platyny, w najtańszych wersjach kupić można za kwotę, niemal, dwa razy większą. Warto także mieć na uwadze, że bursztyn, tak naprawdę pasuje do wszystkiego, w związku z czym kolczyki będą dobrym dodatkiem, tak do stroju casualowego, jak też wieczorowego. Jeżeli chodzi natomiast o to, gdzie je kupować, to raczej nie polecamy ulicznych stoisk, gdzie ceny są mocno zawyżone. Natomiast największy ich wybór jest w internecie i nie mówimy tylko o sklepach jubilerskich, ale też o producentach zajmujących się rękodziełem.

Bursztyn jest kopalną żywicą drzew iglastych i występować może w ponad sześćdziesięciu odmianach. Jednak nie to jest dla jego amatorów najważniejsze, lecz sam fakt obcowania z niezwykle starym materiałem, który sam w sobie jest, poniekąd, kawałkiem historii.