Gatunki kwiatów wybierane na pogrzeb

 

Jeśli ktoś wybiera się na pogrzeb, musi zaopatrzyć się wcześniej w odpowiednie kwiaty. W zależności od stopnia pokrewieństwa z osobą zmarłą wybiera się wieńce lub wiązanki. Różnica między nimi jest ogromna, a niestety nie każdy ma tego świadomość.

Wieńce na podkładach z igliwia z szarfą

wieńce i wiązanki pogrzebowe w KrakowieW dobrych kwiaciarniach czy zakładach pogrzebowych na pewno doradzą, jakie kwiaty będą odpowiednie. Jeśli chodzi o wieńce, to są one zdecydowanie większe niż wiązanki. Cechą charakterystyczną wieńców pogrzebowych jest to, że znajdują się one na specjalnym stelażu. Stelaż dla wieńca pogrzebowego jest wykonywany z drewna. Wiadomo, że do wieńca dołączana jest również szarfa. Na szarfie znajduje się ostatnie pożegnanie od osoby, członków rodziny, które składają wieniec na grobie. Takie wieńce i wiązanki pogrzebowe w Krakowie można kupić w wielu miejscach. Wcześniej konieczne jest jednak ustalenie wszystkich szczegółów, a co najważniejsze – kwiatów, jakie znajdą się w wieńcu. Nie da się ukryć, że najczęściej wieńce powstają na podkładzie z igliwia. Jest to mocny podkład, który stanowi bazę dla całej kompozycji. Następnie dodaje się do igliwia konkretne kwiaty. W większości przypadków na pogrzeby wybierane są kalie, gerbery, róże, goździki, anturium. W przypadku wiązanek częściej wybierane są lilie, które posiadają charakterystyczny, delikatny zapach. W wyborze odpowiednich kwiatów pomoże na pewno osoba, która zajmie się przygotowaniem wieńca lub wiązanki.

Na wiązankach (które są zdecydowanie mniejsze niż wieńce) również może znaleźć się szarfa z ostatnim pożegnaniem. Warto wspomnieć jeszcze o kosztach wykonania wieńca czy wiązanki. W przypadku wieńców trzeba przygotować się na koszt ok. 300 zł. Jeśli chodzi o wiązanki, to kosztują one zazwyczaj w zakresie od 100 do 150 zł (zależnie od wielkości).