Gaz służący do samoobrony

Kursy samoobrony są tylko jedną z wielu metod obrony przed napaścią. Atak może przydarzyć się w parku, podczas wycieczki, a nawet w domu. Jak mówi dawne przysłowie, przezorny jest zawsze dobrze zabezpieczony. Kursy trwają długo i wymagają dobrej kondycji. Jeśli potrzebne jest natychmiastowe zabezpieczenie przed napadem, to trzeba sięgnąć po gaz zwany pieprzowym.

Jak uchronić się przed złodziejem?

gaz pieprzowyKobiety znacznie częściej niż mężczyźni stają się ofiarami napadów. Są jako słabsza płeć narażone na ataki bandytów, kradzieże i włamania. Dlatego warto mieć przy sobie gaz pieprzowy. Ten niewielki, niepozorny pojemnik ze sprayem może uratować zdrowie i życie. Z gazu mogą korzystać nawet osoby niepełnoletnie. Chodzi głównie o młodzież, która często późno kończy zajęcia i samotnie wraca wieczorami do domu. Dzieci są oczkiem w głowie swoich rodziców, wiec trzeba im zapewnić najlepsze bezpieczeństwo. Można zapisać nastolatka na szkolenie z technik walki, ale to długotrwały proces. Efekt natychmiastowy uzyskuje się kupując gaz nazywany pieprzowym? Skąd właśnie taka nazwa? W środku, w opakowaniu mieści się substancja działająca natychmiast. W kilka sekund można obezwładnić napastnika psikając mu gazem w twarz. Z kolei tego typu działanie nie naraża nikogo na negatywne skutki prawne, gdyż chodzi o klasyczną formę samoobrony, jaka jest zagwarantowana w konstytucji, pod hasłem nietykalności cielesnej.

Każda z pań ma prawo do obrony swojej osoby, swojego dobytku i bliskich osób. Jest wiele rozwiązań poprawiających codzienne bezpieczeństwo, np. podczas wieczornych powrotów z pracy. Jednym z nich jest noszenie przy sobie gazu pieprzowego, który w kilka sekund pomaga obezwładnić przeciwnika. To niewielki przedmiot ratujący często życie i zdrowie.