Gdzie sprawdzą się monitory bezszwowe?

Monitory bezszwowe pozwalają na łączenie ze sobą kilku monitorów, tworząc tym samym jeden duży ekran. Swoje zastosowanie odnajdą w wielu miejscach. Wśród nich znajdują się hale targowe, sale konferencyjne, centra handlowe, a nawet przestrzenie użyteczności publicznej. Mogą one tworzyć ścianki na różnego typu eventach.

Zalety monitorów bezszwowych

monitory bezszwoweRamki zastosowane w monitorach bezszwowych są tak cienkie, że widz patrząc na ekran nie jest w stanie nawet zauważyć, że składa się on nawet z kilkunastu elementów. Producenci zwykle oferują nam produkty o przekątnych 46″, 49″, 55″ a nawet 70″. W ten sposób możliwe jest uzyskanie ściany wizyjnej o wymiarach nawet do 14 m przekątnej. Każdy z dostępnych na rynku modeli różni się jednak między sobą niektórymi parametrami. Do najważniejszych różnic z pewnością należy grubość szwu, rodzaj zastosowanego panelu, a także jasność. Większość z dostępnych na rynku modeli może pracować w trybie ciągłym przez 24 godziny. Są jednak produkty dedykowane właśnie temu zadaniu i to na nie warto postawić, jeżeli planujemy, aby monitory bezszwowe pracowały w tym właśnie trybie. Posiadają one jasność 700 cd/m2. Ponadto ich matryca jest znacznie grubsza co sprawia, że modele tego typu są znacznie bardziej wytrzymałe. Niepodważalną zaletą monitorów bezszwowych jest ich lekka konstrukcja. W porównaniu do tradycyjnych monitorów są one wręcz lekkie jak piórko. Sprawia to, że montaż wielu ekranów jest bardzo prosty i możliwy we właściwie każdych warunkach.

Możliwość dowolnego łączenia modułów sprawia, że możemy dzięki nim tworzyć niepowtarzalne oraz niczym nieograniczone formaty. Dzięki możliwości stworzenia ogromnych obrazów o wysokiej rozdzielczości monitory bezszwowe stały się niezwykle ważnym elementem w branży reklamowej. Skutecznie skupiają wzrok przechodniów, zachęcającym tym samym do skorzystania z usług.