Ile kosztuje pranie mebli tapicerowanych?

 

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawy, że w pralniach chemicznych można również zlecić czyszczenie tapicerki. I to w każdej możliwej postaci. Począwszy od mebli poprzez kanapy a na samochodowej tapicerce kończąc. Wiadomo, że to nie jest tak, że się do pralki w pralni wsadza meble czy samochodowe fotele. Praniem zajmują się pracownicy, którzy mogą przyjechać pod wskazany adres.

Koszty prania tapicerki zależą od jej powierzchni

pranie tapicerek ŁódźNie jest to żadną tajemnicą, że koszty takiej usługi liczone są od powierzchni na jakiej ma ona miejsce. Pisząc więc zupełnie jasno każda powierzchnia tapicerowana ma swój rozmiar i na jego podstawie wyliczana jest cena za tego typu usługę. Z doświadczenia możemy jednak napisać, że za wypranie standardowej kanapy trzeba zapłacić około dwustu złotych, ale to cena absolutnie maksymalna. Ceny zależą również od miasta, w którym taka usługa jest wykonywana. Inaczej kosztować będzie pranie tapicerek Łódź a inaczej pranie takich samych tapicerek w stolicy. Cena prania tapicerki zależy zatem zarówno od jej powierzchni jak i miasta w którym się ją pierze. Pewne jest tylko to, że pracownicy pralni dołożą wszelkich starań, żeby jak najdokładniej wyprać powierzchnię, którą im się zleci do wyprania. Jak widać nie trzeba się przejmować ceną, ponieważ nie jest ona wysoka. Od metra kwadratowego powierzchni nie powinniśmy zapłacić więcej aniżeli pięćdziesiąt złotych. A to i tak złoży się na uczciwą cenę w przypadku średniej wielkości mebla.

W pobliskiej pralni możemy zlecić dokładne czyszczenie każdego rodzaju tapicerki. Cenę wylicza się na podstawie wielkości pranej powierzchni. Korzystając z usług profesjonalnej pralni możemy być pewni, że tapicerka będzie porządnie wyczyszczona a nie przeprana zbyt dużą ilością wody. A robiąc to samodzielnie można przesadzić z ilością wody.