Ile trwa wykonanie nowej instalacji elektrycznej?

Jednym z etapów budowy nowego domu jest wykonanie w nim instalacji elektrycznej. Najpierw trzeba doprowadzić prąd z ulicy do skrzynki rozdzielczej. Potem trzeba rozprowadzić wszystkie przewody po całym budynku. Do tego dochodzi jeszcze podłączenie gniazdek, włączników świateł czy chociażby naszykowanie wszystkiego pod podłączenie telewizji i internetu.

Dwa tygodnie pracy elektryków w nowym domu

instalacje elektryczne w tczewieW nowo budowanym domu wykonanie instalacji elektrycznej zaczyna się od projektu. Nie jest to jednak taki projekt jak od architekta. Najlepsi fachowcy w dziedzinie elektryki nie muszą niczego rysować na papierze. Instalację elektryczną robi się przed tynkowaniem, więc większość elektryków rysuje sobie wszystko kredą na ścianach. Firmy montujące instalacje elektryczne w Tczewie zaznaczają sobie na pustakach miejsca, w których mają być gniazda i włączniki a także te punkty, w których będziemy chcieli mieć oświetlenie. Taki plan działania rozrysowany na świeżo postawionych murach w zupełności wystarczy do tego, żeby powstała profesjonalna instalacja elektryczna. Trzeba tylko liczyć się z tym, że jej wykonanie może trwać nawet około dwóch tygodni. Samo przeciągnięcie przewodów to zajęcie, które zajmuje około tygodnia. Profesjonalni elektrycy montują instalację w taki sposób, żeby w przyszłości można ją było bardzo łatwo naprawić albo odnowić. Kable przeciągnięte są w taki sposób, że w łatwy sposób można je wymienić na nowe.

Koszt nowoczesnej instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej sto metrów waha się w granicach pomiędzy dziesięć a dwadzieścia tysięcy złotych. Cena zależy od ilości punktów, które mają być wykonane. Profesjonalni elektrycy dokładnie wiedzą, jaką cenę powiedzieć klientowi w zależności od tego, co ma być w nowym domu zrobione.