Praca personelu medycznego, bardzo często jest niedoceniana, pomimo tego, że praca ta związana, jest z wieloma niebezpieczeństwami. Praca, w szpitalu związana, jest z pomocą osobie chorej, jednak często zdarza się tak, że osoba chora posiada na sobie wiele drobnoustrojów, które w pewnym stopniu są niebezpieczeństwem dla osób z personelu medycznego.
Jak prać odzież medyczną?
Podczas jednego dyżuru, możemy zebrać miliony bakterii, które znajdują się wewnątrz szpitala. Dodając do tego bakterie, które utworzą się na naszych ubraniach, z powodu potu itp nosimy na sobie siedliska bakterii, które mogą wpływać negatywnie, na nasze zdrowie. Bardzo ważne, jest pranie odzieży medycznej która zazwyczaj odbywa się, w domowej pralce. Jeżeli przynosimy odzież z pracy, musimy pamiętać o tym, aby nie prać jej z ubraniami innych mieszkańców naszego domu. Podczas prania warto segregować odzież pod względem koloru, a także zabrudzeń. Odzież białą prać osobno z odzieżą kolorowo. Tak samo, jest gdy nasze ubrania są mocno zabrudzone np. krwią. Do prania należy używać specjalnych środków, które pozwolą nam na pozbycie się, wszystkich zarazków z naszego mundurka. Po zakończeniu prania, warto wyczyścić pralkę. Do tego zadania, warto użyć specjalnego proszku. Warto również nastawić pralkę, na długie pranie, jednak pamiętając o tym, aby bęben pralki został pusty.
Odzież medyczna, jest bardzo narażona na zawieranie dużej ilości bakterii, które mogą powodować różnego rodzaju choroby. Jednak, gdy będziemy dbać o swoje zdrowie, przestrzegając higienę i piorąc dość często odzież medyczną, możemy być spokojni. Warto również dbać o to, by odzież medyczna, nie miała kontaktu z ubraniami naszego lokatorów naszego domu. Pracując, w szpitalu jesteśmy bardziej odporni niż inni ludzie, którzy bywają tam jedynie czasami