Jak wspierać rośliny?

 

Dlaczego warto zainwestować w biostymulator? No to pytanie powinniśmy sobie przede wszystkim odpowiedzieć, jeżeli chcemy rzeczywiście osiągnąć dobre rezultaty w uprawie konkretnych gatunków roślin. Na biosymulatorze zawsze znajdziemy szereg informacji odnoszących się na przykład do tego, jakie rośliny mogą być wspierane poprzez konkretną substancję.

Biostymulator – podstawowe korzyści

biostymulatory roślinSubstancja nazywana biostymulatorem nie powinna być w żadnym wypadku ustawiona na równi ze standardowym nawozem sztucznym, ponieważ nie zawiera ona tak wielu szkodliwych substancji i działa na nieco innej zasadzie. Oczywiście biostymulator będzie dostarczał gatunkowi roślin wszystkich potrzebnych składników, ale w tym przypadku wygląda to nieco inaczej ponieważ z reguły ma on taki skład, aby tworzyć te składniki w konkretnej glebie. Te składniki są na tyle dobrze dopasowane, że te procesy mogą przebiegać całymi latami i to bez względu na warunki atmosferyczne. Biostymulatory roślin to jednak nie tylko dostarczenie wszystkiego, co jest potrzebne, ale również likwidowanie szkodliwych substancji, które mogłyby obniżać plony. Wiązanie metali ciężkich jest jedną z wielu możliwości, bo dużo zależy od tego, na jaki dokładnie preparat się zdecydujemy. Musimy go dopasować między innymi do poziomu kwasowości konkretnej gleby, ponieważ dzięki niemu dojdzie nawet do stopniowej zmiany tak zwanego pH.

Dzięki biostymulatorom roślina może się prawidłowo rozwijać, a jednocześnie gleba ani wody gruntowe nie są zatruwane, bo po pewnym czasie wszelkie składniki ulegają zupełnie naturalnej degradacji. Powinniśmy jednak ściśle przestrzegać dawek podanych przez producenta. Kupując taki właśnie produkt płacimy przede wszystkim za konkretną objętość dlatego jest korzystnie.