Jak zaobserwować nawet najwolniejsze procesy?

Istnieją na naszym świecie procesy, które są tak wolne, że nie wychwytuje ich ludzkie oko. Myślimy może, że przez to nigdy nie będziemy w stanie ich zaobserwować. Jednak nic bardziej mylnego. W moim artykule przedstawię sposób, dzięki któremu żaden proces nie będzie już zagadką.

Jak stworzyć efektowne filmy timelapse?

efektowny film timelapseZacznijmy od tego, czym właściwie jest film timelapse. Możliwe, że wielu z was słyszy to pojęcie pierwszy raz w życiu. Do niedawna do grupy takich osób należałam nawet ja. Kiedy już się dowiedziałam, co to jest film timelapse, a inaczej film poklatkowy, byłam zachwycona tym pomysłem i kolejny raz zadziwiona możliwościami, które oferuje nam współczesna technologia. Taki film ma za zadanie właśnie przedstawić procesy dziejące się zbyt powoli, aby dostrzegło je ludzkie oko. Do takich procesów może należeć np. otwieranie się kwiatów w ciągu dnia. Danemu zjawisku robione są zdjęcia w stosunkowo dużych odstępach czasu, następnie są one składane w jeden, ciągły film i przyspieszane. Czy to nie cudowne? Natura i przyroda już nigdy nie będą mieć przed nami tajemnic. Wszystkie sekrety odkryje przed nami efektowny film timelapse. Przygotowanie takiego filmu może nieść ze sobą wiele zabawy i radości. Wymaga jednak też wielkiej cierpliwości i zaangażowania. Należy przecież pamiętać o regularnym robieniu zdjęć w równych odstępach czasowych. W innym wypadku, przedsięwzięcie się nie uda. Wiele osób zajmuje się tworzeniem takich filmów już teraz, efekty tej pracy możemy odnaleźć w internecie. 

Wszystkich zachęcam do wypróbowania takiej formy rozrywki, jaką będzie zrobienie własnego filmu poklatkowego. Nic nas to nie kosztuje, a możemy odkryć swoje nowe hobby, a także doedukować samych siebie i inne osoby, co do przeróżnych procesów, które dzieją się wokół nas.