Jak zapisać się na szkolenie Scrum

Postanowiłem coś zrobić ze swoim życiem zawodowym i szukałem przez dłuższy czas paru możliwości na właśnie poszerzenie swoich kwalifikacji. Dobrze zdawałem sobie sprawę z tego, że warto będzie przeprowadzić takie szkolenie Scrum, a raczej wziąć w nim udział, gdyż dzisiejsze firmy specjalizujące się w nowych technologiach właśnie pracują na takich narzędziach.

Metodologia Scrum i szkolenia

szkolenie scrumDzięki temu faktycznie takie szkolenie scrum będzie przydatne dla mnie na przyszłość. Postanowiłem w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie firmy specjalizują się w takich działaniach i mogą skutecznie przeprowadzić ze mną odpowiednie szkolenie. Postanowiliśmy w pierwszej kolejności zapoznać się ze znajomym, gdyż ten także był zainteresowany poszerzeniem swoich kwalifikacji właśnie o Scrum, jakie firmy szkoleniowe mamy do dyspozycji. Firm tych nie było dużo i co ciekawe większość szkoleń mogłem przebyć drogą internetową, co było szczególnie ciekawe, gdyż nie musiałem tracić czasu na dojazdy do placówki, gdzie firma przyjmowała zainteresowanych. Szkolenie ze scrum miało się więc odbyć za parę dni. Po zapisaniu się na nie miałem do dyspozycji także bardzo dokładny harmonogram tego, jakie szkolenie będzie odbywało się kiedy. W pierwszej kolejności czekało mnie szkolenie online z teorii, czym jest Scrum i gdzie tak naprawdę można taką metodologię wykorzystywać. Szkolenie scrum widać było, że jest bardzo dobrze zaplanowane i co najważniejsze każdy z klientów będzie mógł wynieść coś dla siebie.

W końcu ostatecznie chodziło nam o to, aby móc z powodzeniem zająć odpowiednie stanowiska w firmach, gdzie Scrum jest normą. Codzienna praca przy Scrum na pewno sprawi, że nauczymy się o wiele więcej, jednak aby znaleźć zatrudnienie najpierw trzeba się było wszystkiego nauczyć.