Jak zatrudnić obcokrajowców?

Nie da się nie zauważyć jak duża liczba obcokrajowców w ostatnim czasie przyjechała do Polski. Jednak są bardzo istotne powody tych przyjazdów. Otóż często jest tak, że obcokrajowcy w polskich firmach po prostu wypełniają luki kadrowe. Polacy natomiast pracują wówczas w firmach położonych za naszą zachodnią granicą. Dużo w ostatnim czasie widuje się w Polsce Ukraińców.

Zatrudnianie Ukraińców w Polsce

jak znaleźć pracownika z ukrainyMimo najróżniejszych narzekań na nasz kraj to jednak dla obcokrajowców często polskie firmy są szansą na odmianę złego losu. Zarobki uznawane przez Polaków za niskie w rzeczywistości mogą być bardzo satysfakcjonujące dla pracowników z Ukrainy, Mołdawii czy Białorusi. Często do Polski przyjeżdżają też obywatele takich azjatyckich krajów jak Nepal, Indie czy Bangladesz. Polscy przedsiębiorcy mający problemy kadrowe w swoich firmach często pytają o to jak znaleźć pracownika z Ukrainy. Będąc zainteresowanym zatrudnianiem takich pracowników wystarczy znaleźć odpowiednią agencję pracy. Takie firmy zajmują się zarówno wyszukiwaniem chętnych Ukraińców do pracy jak też pomagają w załatwianiu wszelkich niezbędnych formalności. Obcokrajowcy odwiedzający nasz kraj podejmują w Polsce najróżniejsze prace fizyczne. Ukraińcy o których była mowa wcześniej najczęściej pracują w firmach budowlanych. Znaleźć ich można jednak również w branży produkcyjnej czy też w rolnictwie.

Ogólnie rzecz biorąc Ukraińcy często są filarem w polskich firmach z których pracownicy wyjechali do pracy na Zachód. Wbrew pozorom zatrudnienie obywateli Ukrainy nie jest już obecnie tak bardzo problematyczne. Wystarczy po prostu spełnić kilka najważniejszych wymogów. Polskie prawo zaczęło się w tej kwestii zmieniać i są to zmiany z korzyścią dla osób prowadzących firmy.