Jaki olejek wybrać do masażu?

Masaż to forma zabiegu relaksacyjnego znana od tysięcy lat. Medycyna alternatywna wykorzystuje strategiczne punkty na ciele, aby uśmierzyć ból i w skuteczny sposób zapewnić odprężenie. Aby masaż był przyjemnością dla ciała i zmysłów, niezbędne są odpowiednia atmosfera, komfort osoby poddawanej zabiegowi oraz dodatkowe akcesoria, takie jak olejki. 

Dlaczego olejek jest ważny przy masażu? 

olejek do masażu naturalnyKażdy masaż — czy to profesjonalny, czy wykonany w domu przez bliską osobę — jest miłym sposobem na wypoczynek. Odpowiednie rozmasowanie ciała redukuje napięcie mięśniowe, pomaga w odstresowaniu i odprężeniu się po ciężkim dniu. Dla łatwiejszego i przyjemniejszego w doznaniach przydatne jest użycie „środka poślizgowego”, jakim jest olejek do masażu naturalny. Dzięki olejom lepiej pobudzi się krążenie, dodatkowo poprawiając odżywienie, jędrność i nawilżenie skóry. Taki masaż z wykorzystaniem olejku rozgrzewa i uelastycznia ciało, skutecznie pomagając w walce z rozstępami czy cellulitem. Kluczowym czynnikiem przy zakupie naturalnych olejków jest dobranie odpowiedniej bazy — warto poszukać olejów tłoczonych na zimno, które zachowują bogatą gamę składników odżywczych. Do najbardziej popularnych rodzajów należą olej ze słodkich migdałów z zawartością witamin A,D,E, K oraz cynku, olej jojoba doskonale zmiękczający naskórek czy łatwo dostępna, obecna niemal w każdym domu oliwa z oliwek. Posiadając taką bazę, można dobrać do niej olejek eteryczny odpowiadający za zniewalający zapach preparatu do masażu. W zależności od oczekiwanego efektu polecane są uspokajające olejki lawendowe, energetyzujące olejki bergamotowe czy olejki różane pomagające w bólach głowy. 

Podczas masażu olejek można użyć na dwa sposoby: rozprowadzić na dłonie zimny olej bądź wcześniej podgrzać produkt i w ten sposób zapewnić rozgrzewający zabieg. Dzięki olejkom zapewnia się nie tylko przyjemniejsze doznania z masażu, ale też regenerację i głębokie nawilżenie skóry. Towarzyszące procedurze zniewalające zapachy dodanych olejków eterycznych tworzą idealny klimat do relaksu i wyciszenia.