Jakie łóżka ortopedyczne, rehabilitacyjne są najlepsze?

Kilka tygodni temu złamałam nogę. Ze względu na inne moje choroby i problemy zdrowotne, takie złamanie wiąże się dla mnie z wielotygodniowym unieruchomieniem oraz kilkumiesięczną rehabilitacją. Ponieważ takie urazy zdarzały mi się co jakiś czas, doszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak kupię sobie łóżko ortopedyczne, rehabilitacyjne do domu.

Zalety dobrych łóżek ortopedycznych

łóżko ortopedyczne rehabilitacyjneDo tej pory w takiej sytuacji, zazwyczaj wypożyczałam ortopedyczne łóżka rehabilitacyjne ze sklepów medycznych. Tym razem postanowiłam takie łóżko zakupić. Zależało mi w związku z tym na tym, aby było to łóżko wygodne i praktyczne w codziennym użyciu. Poszukiwania takich łóżek rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: łóżko ortopedyczne rehabilitacyjne, i zaczęłam przeglądać wyniki. Bez problemu znalazłam łóżko odpowiednie dla siebie. Było to łóżko ortopedyczne elektryczne, którym można było sterować za pomocą pilota lub wbudowanego w podłokietnik panel. Bardzo praktycznym rozwiązaniem było to, że łóżko posiadało rozkładany stoliczek oraz wysięgniki, które pomagały zachować względną samodzielność pacjenta w konieczności unieruchomienia w łóżku. Dużą zaletą wybranego przeze mnie łóżka rehabilitacyjnego, ortopedycznego było także to, że było przystosowane do montowania na nim sprzętu do rehabilitacji domowej. Zdecydowałam się od razu je zakupić.

Tym bardziej, że było ono dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie, jednej z najniższych na rynku biorąc pod uwagę ceny za łóżka ortopedyczne w innych sklepach. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Zakupione przez mnie łóżko ortopedyczne okazało się bardzo praktyczne, tym bardziej że posiadało materac przeciwodleżynowy, który bardzo mi się przydał podczas kilku tygodni unieruchomienia.