Jakie są rodzaje podgrzewaczy?

Często w miejscach dalej położonych od dużych miastach, mieszkańcy mają problem z ciepłą wodą, gdyż nie mogą się podłączyć pod sieć ciepłowniczą, która z wielu względów jest najkorzystniejsza. Pozostaje zamontowanie ogrzewania centralnego lub zasilanego elektrycznie ogrzewacza.

Jak działają podgrzewacze elektryczne?

wydajny podgrzewacz wody przepływowyWiele osób obawia się zamontować w domu podgrzewacza na wodę, gdyż panuje przekonania, że są to urządzenia, które pobierają duże ilości energii. Jeżeli będzie on niewłaściwie dobrany do przeznaczenia, to z pewnością tak może być. Dlatego też należy zwrócić uwagę na parametry techniczne poszczególnych modeli, gdyż ich pobór energii będzie się różnił. Na początku trzeba ustalić ile kranów chcemy podłączyć pod ciepłą wodę i jak dużo oraz jak często planujemy z niej korzystać. Jeżeli chcemy mieć ciepłą wodę w warsztacie, to z pewnością wystarczy w takim miejscu zamontować wydajny podgrzewacz wody przepływowy, który będzie miał niewielką moc. Jest on bardzo mały i lekki, a do tego pobiera on energię tylko w momencie, kiedy jest włączony czyli ogrzewa przepływającą wodę. Jeżeli pod jeden podgrzewacz ma być podłączonych kilka kranów, to będzie potrzebny model ciśnieniowy o odpowiednio dużej mocy. W podgrzewaczach przepływowych, woda jest ogrzewana na bieżąco, ale trzeba mieć na uwadze, że też z tego względu nie będzie ona miała tak wysokiej temperatury jak w ogrzewaczach pojemnościowych. W związku z tym z taki model najlepiej się sprawdzi w kuchni czy umywalce, ale niekoniecznie przy wannie.

Montaż podgrzewacza wody jest bardzo prosty, gdyż przepływowe zakłada się bezpośrednio na kranem czy umywalką i podłącza do nich przewody z wodą. Nieco więcej pracy wymaga ogrzewacz pojemnościowy, z uwagi na powieszenie zbiornika na wodę.