Kasy dla małych firm

Zakup kasy do firmy może być sporym wydatkiem, zwłaszcza jeżeli nabywamy model do sprzedaży w sieciowych punktach. Żeby urządzenie dobrze spełniało swoje zadanie, musi być dopasowane do typu i rodzaju prowadzonej działalności.

Jaką wybrać kasę?

sopot kasa fiskalnaNa rynku urządzeń fiskalnych znajdziemy około kilkudziesięciu modeli kas i drukarek fiskalnych oraz mnóstwo akcesoriów do nich. Małe i średnie firmy, które nie mają zbyt rozbudowanego asortymentu, najczęściej wybierają kasy, gdyż są to samodzielne urządzenia, które pozwalają na prowadzenie sprzedaży w dowolnym miejscu. W przypadku dużych przedsiębiorstw, a nawet popularnych sieciówek, lepiej się sprawdzają drukarki, które są połączone z programem do prowadzenia sprzedaży. To daje im więcej możliwości i funkcji, które można łączyć z pozostałymi działami w firmie. W mieście Sopot kasa fiskalna jest najczęściej wybierana, ponieważ działa tu sporo małych sklepów. Ich obsługa jest bardzo prosta, ponieważ służą głównie do wystawiania paragonów i generowania raportów fiskalnych i niefiskalnych. W zależności od modelu, pozwalają one na indywidualne ustawianie rabatów do poszczególnych pozycji lub całych paragonów, dokonywania korekty czy wpłaty i wypłaty. Każda transakcja wykonana na kasie jest zapisywana w jej pamięci lub na wewnętrznej rolce jak w przypadku starszych model kas. Poza klasycznymi kasami, na rynku dostępne są również kasy fiskalne online, które jako jedyne posiadają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z CRK w celu przesyłania raportów.

Przy wyborze kasy zawsze trzeba się kierować jej parametrami technicznymi i systemem pracy, ponieważ od nich zależy funkcjonalność urządzenia. Jednym z ważniejszych parametrów jest pojemność bazy danych, na której zapisuje się wszystkie transakcje.