Kto zaopiekuje się osobą starszą w Niemczech?

Moja mama wiele lat temu wyjechała do Niemiec do swojego drugiego męża. Mieszkała tam już przeszło dwadzieścia lat. Zadomowiła się i nie chciała wracać do kraju, mimo tego że nie miała tam żadnej rodziny, a mój ojczym już nie żył. Niestety, jakiś czas temu lekarz mojej mamy powiedział, że wymaga ona coraz większej opieki. Najlepiej całodobowej. Ja nie zamierzałam przeprowadzać się do niej.

Skorzystałam z pomocy polecanej firmy w Niemczech

polecana firma - opieka nad osobami starszymi w niemczechMusiałam zapewnić jej jednak jakąś opiekę. Wobec tego doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie całodobowej opiekunki. Moja koleżanka, która miała doświadczenie w takiej sytuacji, poleciła mi nawet abym skorzystała z pomocy renomowanych firm, które oferują takie usługi w tym kraju. Poleciła mi nawet jedno miejsce, z którym warto się skontaktować. Była to polecana firma – opieka nad osobami starszymi w Niemczech, którą oferowali była profesjonalna, ponieważ zatrudniali tylko wykwalifikowane opiekunki medyczne. Dowiedziałam się także, że mają oni bardzo przystępne ceny i oferują naprawdę wysoki poziom kompleksowych usług. Zajmują się zwykłą pomocą w codziennych czynnościach osób starszych, takich jak pomoc z wyjściem na spacer, posprzątanie, przypomnienie o lekach itp., a także opiekują się osobami obłożnie chorymi wymagającymi pomocy przez całą dobę.

Zachęcona pozytywnymi opiniami na temat tej firmy, jeszcze tego samego dnia skontaktowałam się z jej przedstawicielem i umówiłam się na pierwszą wizytę opiekunki w domu mojej mamy. Pojechałam wtedy do Niemiec, żeby dopełnić wszystkich formalności, które szczerze mówiąc, okazały się bardzo proste. Opiekunka okazała się bardzo miła i zaangażowana, szybko złapała także kontakt z moją mamą. Cieszę się, że znalazłam jej tak profesjonalną opiekę.