Które suplementy są najlepsze do crossfitu?

 

Crossfit stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny, coraz więcej osób zaczyna go trenować. Jest to połączenie zarówno siły jak i wytrzymałości, także można spodziewać się wspaniałych efektów zarówno jeśli chodzi o zdrowie naszego ciała, jak i korzyści w życiu codziennym. Jednak zawsze trzeba się starać o jak najlepsze wyniki.

Jakie suplementy polecam do crossfitu?

suplementy crossfitZapewne zastanowicie się jak można polepszyć efekty treningów. Nie chodzi tu wcale o zwiększenie ich ilości bo może dać to przeciwny efekt przy zbyt słabej regeneracji. Raczej należy postarać się o dostarczenie wszelkich potrzebnych składników do swojego ciała. Przede wszystkim chodzi o witaminy oraz minerały. Jednak suplementy posiadają także wiele innych substancji które dobrze wpływają na nasze organizmy. Z tego też powodu polecałbym przede wszystkim jakieś gotowe mieszanki, wtedy zażywacie jeden produkt i nie musicie przejmować się już niczym innym. W przypadku stosowania wielu różnych suplementów można się łatwo pomylić, przez co organizm nie dostanie wszystkiego czego potrzebuje. Poza tym radziłbym stosować suplementy crossfit takie jak kreatynę, białko serwatkowe oraz suplementy posiadające kwasy tłuszczowe omega-3. Dzięki nim możecie spodziewać się polepszenia swoich wyników. W przypadku kreatyny pomoże ona budować wasze mięśnie, a także zwiększy ich siłę co jest przecież nieocenioną zaletą. Natomiast jeśli chodzi o białko to dostarczycie jego odpowiednią ilość organizmowi, dzięki czemu będzie z czego budować mięśnie.

Oczywiście jest także wiele innych rodzajów suplementów, jednak radziłbym dokładnie o nich poczytać, tak żebyście wiedzieli jakie są przeciwwskazania oraz efekty. W ten sposób możecie wybrać dla siebie najlepsze możliwe produkty, których  sklepach internetowych jest naprawdę wiele.