Kupienie dobrze prosperującej firmy

Tak, byłem leniwy, ale mi to jakoś nie przeszkadzało. Moja żona z kolei motywowała mnie do działania i czasami jej to się udawało. Zaczęła też namawiać mnie, bym otworzył własną firmę, ale nie miałem zamiaru tego robić, bo było za dużo spraw do załatwiania i szkoda było mi czasu.

Firma kupiona za rozsądne pieniądze

kupię firmęPo kilku latach zmieniłem nastawienie i byłem bardziej aktywny. Lenistwo już mi nie towarzyszyło tak często jak kiedyś. Zacząłem nawet rozważać prowadzenie własnej firmy, ale doszedłem do wniosku, że jednak kupię firmę z zadłużeniem i wyciągnę ją na prostą. Skąd taka decyzja? Otóż postawiłem sobie wyzwanie, które zamierzałem wykonać. Moja żona nadal uważała, że jestem trochę leniem, stąd takie wyzwanie. Miałem głowę pełną pomysłów i wiedziałem co zrobić, by dobrze zarządzać firmą. Postawiłem na branżę handlową, bo na tym znałem się nieźle. Znalezienie oferty, gdzie na sprzedaż była firma posiadająca zadłużenie, jak się okazało, nie było wcale trudne. Wiele firm się ogłaszało i miałem w czym wybierać. Żonie nic o swoich planach nie powiedziałem, bo planowałem ją zaskoczyć. O pomoc poprosiłem swojego znajomego, który był prawnikiem, gdyż chciałem wszystko dobrze załatwić. Pierwszy raz w życiu chciałem kupić firmę i nie mogłem popełnić błędu. Wybrałem firmę, która miała niewielkie zadłużenie i dobrze rokowała. Wiedziałem, że jak odpowiednio zajmę się tą firmą, to w ciągu roku będę w stanie wyciągnąć ją na prostą i zacząć zarabiać.

Kiedy o wszystkim powiedziałem swojej żonie, to nie chciała uwierzyć. Musiałem pokazać jej dokumenty potwierdzające, że jestem właścicielem firmy. Była pod wrażeniem i przyznała, że jestem jednak ambitnym człowiekiem. Właśnie na usłyszeniu takich słów z jej strony zależało mi najbardziej.