Kupno żarówek LED do każdego pomieszczenia

Kiedy zamieszkałem sam, to musiałem zwracać większą uwagę na koszty. Nie byłem majętnym człowiekiem a utrzymanie tak dużego mieszkania wiązało się jednak z dość sporymi rachunkami. Zacząłem więc szukać rozwiązań, które pomogłyby mi zaoszczędzić.

Energooszczędne żarówki w całym mieszkaniu 

żarówka led e 40Oszczędności zacząłem od żywności, którą kupowałem w mniejszych ilościach. Dzięki temu nie wyrzucałem nic, co było przeterminowane, bo wszystko zjadałem. Udało mi się zaoszczędzić co miesiąc prawie dwieście złotych. Nadal jednak to było zdecydowanie za mało. Rachunki za prąd nadal były wysokie i dlatego uznałem, że trzeba wymienić oświetlenie w całym mieszkaniu. Od kumpla, elektryka, dowiedziałem się, że energooszczędna byłą żarówka led e 40 i zalecił mi, żeby w każdym pomieszczeniu takie żarówki posiadał. Wybrałem się więc do najbliższego sklepu z oświetleniem celem nabycia tych konkretnych żarówek. W sklepie było ich sporo. Kupiłem dziesięć, bo tylu potrzebowałem. Zaraz po powrocie ze sklepu wymieniłem żarówki w całym mieszkaniu. Idealnie się składało, bo rozpoczął się kolejny cykl rozliczeniowy za prąd i mogłem ocenić, czy wymiana żarówek przyniesie korzyści. Dodatkowo wyjmowałem z gniazdek ładowarki i gasiłem światło w pomieszczeniu, w którym nie przebywałem. Kiedy dostałem rachunek za prąd, to wyniósł on o połowę mniej. Wiedziałem od razu, że była to zasługa nowych żarówek, które kupiłem. Były one energooszczędne i przyczyniły się do obniżenia kosztów za prąd.

Dzięki zmianom, które wprowadziłem udało mi się dużo zaoszczędzić. W końcu mogłem odłożyć sobie jakieś pieniądze na koncie oszczędnościowym, co wcześniej było nierealne. Mieszkałem sam, ale radziłem sobie doskonale. Już nawet przestałem rozważać, żeby przyjąć kogoś na pokój.