Łatwiejsza kąpiel niepełnosprawnych dzięki windzie

Dzięki windzie pacjent transportowany jest precyzyjnie do wanny i możliwa jest jego kąpiel. Windę do dna wanny przymocowuje się specjalnymi przyssawkami. Dzięki temu kąpiel pacjenta jest bezpieczna i komfortowa zarówno dla pacjenta oraz osoby, która się nim opiekuje.

Zastosowanie windy do wanny dla niepełnosprawnych

winda do wannyNowoczesna winda do wanny jest przedmiotem, który ułatwia wzięcie kąpieli pacjentowi, który jest czasowo lub stale ograniczony w poruszaniu się na skutek choroby. Tego rodzaju sprzęt jest również pomocny dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Specjalistyczna winda do wanny jest łatwa w montażu i nie zajmuje dużo miejsca w łazience. Jest często stosowana w szpitalach, domach opieki, sanatoriach ale także w domach prywatnych. Dzięki takiej wannie transport pacjenta do wanny jest znacznie prostszy i komfortowy. Winda jest bezpieczna i znacznie ułatwia pracę z osobą niepełnosprawną. Posiada nakładki antypoślizgowe, które zabezpieczają pacjenta. Mocowana jest do ściany na specjalnym wyciągniku. Istnieje możliwość wypożyczenia podnośnika do wanny na dowolny okres. Winda jest bardzo łatwa w czyszczeniu oraz w dezynfekcji. Do windy dołączony jest pilot do sterowania automatycznego i dzięki niemu można regulować wysokość podnośnika. Widoczny jest również wskaźnik poziomu naładowania baterii. Winda opuszcza się i podnosi zgodnie z zapotrzebowaniem. Posiada baterię, która długo wytrzymuje bez konieczności ponownego doładowania.

Dzięki sprawnemu sterowaniu oraz niskiej wysokości opuszczania możliwe jest głębsze zanurzenie pacjenta podczas kąpieli. Podnośniki wannowe muszą być lekkie w obsłudze, aby ułatwić jego obsługę. Winda do wanny jest urządzeniem mobilnym, które można dowolnie przenosić i montować w dowolnie wybranym miejscu.