Lecznicze kąpiele magnezowe

Magnez to pierwiastek który występuje na całej kuli ziemskiej. Również odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie i odgrywa bardzo ważną rolę w naszym ciele. Pierwiastek ten wpływa między innymi na nasze zdrowie oraz dobry nastrój na co dzień.

Jak walczyć z niedoborem magnezu?

chlorek magnezu kąpielJuż od wczesnych lat uczeni jesteśmy tego jaką rolę odgrywają w naszym ciele poszczególne pierwiastki. Dużo mówi się właśnie o magnezie który ma wpływ na kilka naszych układów. Między innymi na układ pokarmowy, kostny, krwionośny i nerwowy. Zatem magnez bierze udział w wielu reakcjach jakie zachodzą w naszym organizmie. Prawidłowy poziom magnezu chroni nas przed zakrzepicą, wzmacnia nasz układ odpornościowy i zapobiega powstawaniu kamieni na nerkach. Mimo tego że pierwiastek ten jest powszechnie spotykany i niezwykle potrzeby w prawidłowym funkcjonowaniu naszego ciała nie jest dobrze przyswajalny. Jedzenie samych pokarmów zawierających magnez nie jest wystarczające i wielu z nas nie wie nawet że ma jego niedobory. Jak rozpoznać niedobory tego pierwiastka? Do głównych objawów zaliczyć można bolesne skurcze mięśni szczególnie występujące w nocy, obniżona zdolność do koncentracji oraz zaburzenia rytmu serca. Na niedobór magnezu cierpią najczęściej osoby będące w stresie. Takie które biorą wiele leków oraz nie stronią od używek typu alkohol czy kawa. By uzupełnić deficyty magnezu można zmodyfikować swoją dietę i wzbogacić ją o suszone owoce, czekoladę czy kaszę. Można również zdecydować się na suplementację. Jest również jeszcze jeden sposób, bowiem magnez przyswajany jest również przez skórę. Wystarczy zakupić chlorek magnezu kąpiel lecznicza pomaga się nie tylko zrelaksować ale również pomaga uzupełnić niedobory. Sposób przygotowania kąpieli jest nieskomplikowany. Do wody w wannie należy wsypać jedną lub dwie szklanki sproszkowanego magnezu. Później należy w wodzie spędzić maksymalnie pół godziny. Po kąpieli należy dokładnie spłukać całe ciało. Zabieg kąpieli  można powtarzać maksymalnie do czterech razy w miesiącu.

Choć kąpiele magnezowe brzmią bardzo zachęcająco należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Należy pamiętać, że skóra nie może być uszkodzona i nie możemy mieć żadnych zadrapań. Powinniśmy przestrzegać wszystkich zaleceń i wskazówek. Niedobór chlorku może być równie niebezpieczny co jego nadmiar.