Lekarz od problemów z włosami

Nasze włosy są narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą pogorszyć ich stan. Klimatyzacja, mróz, niewłaściwie dobrana pielęgnacja, czy uboga w składniki odżywcze dieta. Po włosach od razu widać kiedy czegoś nam brakuje w organizmie.

Jak się nazywa specjalista od włosów?

lekarz od włosówOkres jesienno – zimowy jest szczególnie trudny dla naszych włosów. W tym czasie nosimy czapki, przebywamy w pomieszczeniach ogrzewanych, a dodatkowo szkodzi im duży mróz. Większość osób w tym czasie skarży się na wzmożone wypadanie włosów, które jest naturalnym procesem i trwa maksymalnie dwa, trzy miesiące. Dopóki na miejscu wypadających włosów rosną nowe, dopóty nie musimy się tym martwić. Jeżeli wypadanie włosów się przedłuża i nie pomagają domowe sposoby, ani zmiana szamponu, to konieczny będzie lekarz od włosów. Popularni specjaliści od włosów, to trycholodzy, którzy przyjmują pacjentów w swoich prywatnych gabinetach. Trafiają do nich osoby, które mają już zaawansowaną postać choroby i gołym okiem widać ubytek włosów. Lekarz w takiej sytuacji wykonuje szereg badań specjalistycznych, które maj,ą na celu określenie stanu mieszków włosowych, powierzchni skóry, czy przebiegu pracy gruczołów łojowych. Wszystkie choroby włosów zaczynają się od skóry głowy, ponieważ to w niej się znajdują cebulki włosowe, wydające nowe włosy. Badanie włosów odbywa się przy pomocy specjalnej kamery z możliwością dużego powiększenia. Bywa, że konieczne są też badania z krwi, aby określić poziom kluczowych pierwiastków.

Tylko lekarz jest w stanie znaleźć przyczynę wypadania włosów i postawić trafną diagnozę na podstawie przeprowadzonych badań. Powodem wypadania kosmków jest wiele przyczyn, które często nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Wizyta u lekarza trychologa kosztuje około sto złotych.