Lekki agregat na olej napędowy

Miejsca w których organizowane są pokazy i imprezy historyczne zazwyczaj znajdują się dość daleko od centrum miast, gdyż na potrzeby imprez często wymagana jest dość duża przestrzeń. Oznacza to że niemal na żadnym polu imprezowym nie ma możliwości podciągnięcia źródła energii elektrycznej do obozowiska.

Przenośny generator prądotwórczy

agregaty prądotwórcze dieselNa mniejszych imprezach, trwających ledwie jeden dzień nie jest to duży problem, choć na dłuższych wyjazdach brak prądu potrafi dać się we znaki. Postanowiliśmy więc kupić agregat, dzięki któremu mielibyśmy stały dostęp do energii elektrycznej na każdym wyjeździe. Do wyboru mieliśmy mnóstwo różnych urządzeń, aczkolwiek najwygodniejsze zdały się nam przenośne agregaty prądotwórcze diesel. Większość naszych pojazdów miała silniki na olej napędowy, więc paliwo do agregatu nie było żadnym problemem. Podobnie łatwy był jego transport, gdyż wybrany przez nas agregat był przenośny, a obudowa została przystosowana do ręcznego transportu i posiadała uchwyty do przenoszenia urządzenia. Agregat, mimo kompaktowych rozmiarów, miał bardzo wysoki poziom generacji prądu elektrycznego, oraz możliwość przełączania pomiędzy prądem stałym a zmiennym, co było niezwykle przydatną funkcją podczas zasilania bardzo różnego sprzętu.

Posiadanie agregatu ogromnie ułatwiło wykonywanie wielu prac obozowych, ale również uprzyjemniło sam wyjazd, gdyż dzięki takiemu urządzeniu mieliśmy oświetlenie, ogrzewanie, a czasem również i zasilanie do elektrycznych kuchenek, które niejednokrotnie zabieraliśmy na najdłuższe wyjazdy. Zużycie paliwa agregatu stało natomiast na bardzo rozsądnym poziomie, gdyż był on bardzo ekonomiczny w zużyciu, i nie potrzebował ciągłego uzupełniania zbiornika tak jak większość dużych agregatów które testowaliśmy.