Mata bambusowa, naturalna osłona

Stawianie na naturalne produkty pozwala na ograniczanie wykorzystywania plastiku do minimum. Wykorzystywanie tego, co daje nam natura to nic innego jak bliskość z naturą. Zastosowanie takich mat bywa różne, jednak zazwyczaj takie maty wykorzystuje się w celu osłony przeciwwiatrowej. 

Maty bambusowe, naturalne rozwiązanie problemów

mata bambusowa naturalnaZastosowanie tego typu rozwiązania pozwala na prywatność, która dotąd mogła być zakłócana sąsiedzkim spojrzeniem. Mata bambusowa naturalna osłona przed chłodnymi i intensywnymi wiatrami, które przeszkadzają w porannej kawie na balkonie. Użycie tego typu rozwiązania pozwala na odpowiednie odcięcie się od otaczających działkę przestrzeni. Za sprawą gęstego ułożenia bambusowych listewek całość rozwiązania pełni dodatkowo funkcję estetyczną. Jest to ozdoba ogrodzeniowa, która w praktyczny sposób wpłynie na wygląd siatki. Takie maty świetnie komponują się z wysokimi roślinami iglastymi oraz wieloletnimi bylinami, które swoim intensywnym kolorem rozświetlają ogrodową przestrzeń. Wykorzystywanie naturalnych elementów pozwala na ograniczenie produkcji plastikowych osłon, które nie wpływają dobrze na środowisko. Nieskomplikowanie i prostota procesu montażu jest efektem wyboru konwencjonalnych i naturalnych materiałów podczas procesu produkcji –  bambus oraz metal. Przymocowanie maty do ogrodzenia przy pomocy plastikowych trytytek jest najszybszym z możliwych rozwiązań. W celu ograniczenia nienaturalnych elementów można użyć cienkiej linki. 

Wygląd to nie wszystko, ważne jest także to, jak z praktycznością tego typu osłony. Tak jak widać powyżej, zastosowanie może być zależne od wielu czynników takich jak warunki pogodowe, chęć odgrodzenia się od sąsiadów, bądź kwestie estetyczne. Czy istnieje bardziej idealna mata?