Mechaniczne rolety do okien

Zasłony rolowane w najróżniejszych odmianach to jeden z najbardziej rozpowszechnionych elementów wyposażenia domowego. Zastępują one standardowe zasłony w wielu domach, a przez posiadaczy są uważane za bardzo wygodne, ale również i bardzo skuteczne wyposażenie.

Rolety automatyczne z tworzywa sztucznego

rolety zewnętrzne brzezinyNiektórzy preferują całkowite zablokowanie dostępu światła słonecznego, oraz jednoczesne zasłonięcie widoku na wnętrze pomieszczenia. Dla takich osób najlepszymi i najwygodniejszymi roletami są warianty zewnętrzne, wykonane z tworzywa sztucznego. Są to rolowane rolety, zamontowane na mechanizmie, zamocowanym na zewnętrznej ścianie budynku nad oknem czy drzwiami balkonowymi. Tworzywo z którego zrobione są rolety w ogóle nie przepuszcza światła słonecznego, a na dodatek nie należy do szczególnie delikatnych, toteż owe rolety często spełniają podwójne zadanie, będąc również zabezpieczeniem antywłamaniowym. Niektóre odmiany rolet mają również za zadanie zapobieganie nagrzewania się pomieszczenia, więc wykonane są z tworzywa nie przepuszczającego ciepła i nie nagrzewającego się na słońcu. Wielu producentów rolet okiennych ma w ofertach rolety zewnętrzne Brzeziny są siedzibą jednego z takich producentów, wykonujących rolety, ale również i bramy rolowane, które są do nich bardzo podobne, gdyż działają na podobnej zasadzie. Większość owych rolet wykonuje się pod wymiar okna, czy nawet drzwi sklepowych, które czasem są zabezpieczane w ten sposób.

Montaż takich rolet wymaga co prawda więcej pracy niż założenie zwykłych rolet materiałowych, aczkolwiek z racji iż są one o wiele skuteczniejsze, nie jest to zbyt duży problem. Standardowe rolety można natomiast dostać w wymiarach pasujących do najczęściej montowanych gabarytów okien czy balkonowych drzwi.