Modele kolejki piko

Kolejki piko są bodaj najpopularniejszą marką modeli kolejowych, będącą w sprzedaży od przeszło trzydziestu lat. Swoją popularność zawdzięczają ponadprzeciętnemu wykonaniu w swoim progu cenowym, dużej dostępności, a także bardzo dużej różnorodności oferowanych modeli.

Modele kolejki dla każdego

modele pikoPierwsze modele piko pojawiły się jako elementy zabawkowych kolejek, będących w tamtych czasach w szczycie popularności. Szybko stały się one niezwykle popularne, wyznaczając standard wśród modeli z wyższej półki. Niezwykle szczegółowe odwzorowanie ale także niespotykane jak na tamte czasy dodatki takie jak podświetlenie wnętrz modeli czy zewnętrzne światła, metalowe wykończenia czy szczegółowo oddane wnętrza wagonów przyciągnęły mnóstwo entuzjastów. W miarę upływu czasu zaczęły pojawiać się także coraz bardziej zaawansowane i dokładnie odwzorowane modele i elementy terenu oraz oświetlenia, skierowane do profesjonalnych modelarzy i wykonawców makiet kolejowych. Oferta jest o tyle atrakcyjna dla profesjonalistów, iż jest na bieżąco uzupełniana o nowe modele maszyn wprowadzanych do użytku na całym świecie. Modele również występują w wielu odmianach, pomalowanych w kolory używane przez koleje z całego świata, dzięki czemu każdy modelarz, niezależnie od stopnia zaawansowania, może dopasować swoją kolekcję wedle upodobania, czy to skupiając się na konkretnych modelach przewoźnika z danego kraju, czy też tworząc zbiór maszyn z całego świata, bez żadnego głównego tematu.

Ogromną zaletą modeli piko jest ich cena, będąca bardzo konkurencyjną w porównaniu do innych producentów modeli kolejowych. Dzięki przystępności cenowej, modele cieszą się niesłabnącą popularnością tak wśród młodszych kolekcjonerów, jak i profesjonalnych, zapalonych modelarzy.