Modne zasłony w kwiaty

Każde wnętrze domu, jeśli tylko nie jest zaprojektowane według wzoru z katalogu, jest unikatowe. Inne meble, ich ustawienie wewnątrz pomieszczenia, kolory ścian i oczywiście towarzyszące im dodatki – wszystko to stwarza niepowtarzalną atmosferę. Każdy pokój można dodatkowo ubarwić i urozmaicić odpowiednimi dekoracjami okiennymi.

Kwiatowe zasłony w oknach

zasłony w kwiatyJedni lubią firany, inni preferują ciężkie zasłony. Dużo zależy od tego, jak dekoracja komponuje się zresztą pokoju. Jednym z interesujących rozwiązań są zasłony w kwiaty, które można zastosować nie tylko w salonie. Delikatny pokój dziewczynki, w oknem wystawionym na południową stronę, z pewnością wiele zyska na wyglądzie z kolorowymi zasłonami z wzorem w kwiaty. Poza tym zasłony są też funkcjonalne, chroniąc pokój przed nadmiarem słońca i wpływającym wewnątrz domu upałem podczas letnich miesięcy. Kwiatowe dekoracje ozdobią duże i małe okna. Zasłony znajdą również zastosowanie przy drzwiach balkonowych. Wzory na tkaninie czerpią inspirację z najpiękniejszych darów natury i jej kolorowych kwiatów. Mogą to być drobne, delikatne kwiatki lub duże pąki. Styl nadruku również jest zróżnicowany – mogą to być realistyczne podobizny znanych nam kwiatów ogrodowych lub rysunkowe wariacje na ich temat. Marszczone zasłony są obecnie tak modne, że można je znaleźć w każdym sklepie. Miłośnicy minimalistycznego stylu też znajdą upodobanie w kwiatowych zasłonach – dekoracja okna może służyć jako jedyna ozdoba pokoju i przyciągać uwagę.

Za jednym stylem zasłon kryją się nieskończone możliwości. Wybór kolorów, rodzajów marszczeń, a przede wszystkim wzorów sprawia, że nietrudno znaleźć coś wpasowującego się w naszą wizję idealnie. Klasyczne połączenie delikatnej firanki i towarzyszącej jej zasłonie nigdy się nie znudzi.