Należyte czyszczenie wykładzin we Wrocławiu

Wiele osób chciałoby wiedzieć, jak często czyścić dywany i znać metody czyszczenia, aby dywany były trwałe i dobrze się prezentowały. Specjalne czyszczenie na sucho lub na mokro najlepiej wykonywać systematycznie co 3-4 miesiące. Warto jednak wiedzieć, jak to zrobić samodzielnie w domu.

Jak prawidłowo czyścić wykładziny?

czyszczenie wykładzin WrocławRegularne czyszczenie wykładzin Wrocław jest niezbędne do zachowania jej estetycznego wyglądu. Większość producentów zaleca czyszczenie wykładziny przynajmniej raz w roku. Zalecamy jednak wykonywanie jej raz na 3-4 miesiące, co pozwoli nie tylko zachować walory estetyczne wykładziny, ale również jej przydatność użytkową. Codzienne odkurzanie i czyszczenie dywanów z drobnych zabrudzeń jest rzeczą oczywistą. Warto jednak od czasu do czasu spróbować wyspecjalizowanego sprzątania.  Czyszczenie wykładziny odbywa się poprzez zastosowanie środka czyszczącego i przetarcie runa wykładziny. Środek krystalizuje i wiąże brud, który należy usunąć dopiero w fazie końcowej. Metoda ta pozwala na szybkie czyszczenie wykładziny, dzięki czemu można z niej korzystać natychmiast. Drugi sposób to czyszczenie dywanów na mokro. To niezwykle skuteczna metoda czyszczenia. Detergent jest nakładany na powierzchnię, rozpuszcza się i wiąże brud, a następnie usuwa się to wszystko za pomocą szczotki. Wadą tego rodzaju czyszczenia jest wyłączanie pomieszczenia, gdzie jest dywan na kilka godzin, aż będzie on całkowicie suchy.

Specjalne czyszczenie dywanów zalecane jest dwa razy w roku. Przede wszystkim dywan musi być dokładnie wyczyszczony specjalnym środkiem czyszczącym. Przywraca to oryginalny kolor i usuwa brud i drobne zadrapania. Dywan jest następnie polerowana, aby uzdrawiać powłokę i zwiększać połysk. Mamy tutaj gwarancję, że dywan będzie całkowicie czyste.