Neurochirurdzy leczą schorzenia układu nerwowego

Lekarze specjalizujący się w leczeniu i diagnostyce chorób układu nerwowego pomagają pacjentom cierpiącym na różne problemy zdrowotne. Przyjmują osoby z dyskopatią szyjną, lędźwiową lub piersiowo-lędźwiową. Pomagają ludziom skarżącym się na przewlekłe bóle oraz urazy kręgosłupa i pacjentom z guzami mózgu, a także chorobami nowotworowymi w obrębie naczyń mózgowych.

Wskazania do wizyty u neurochirurga

profesjonalna neurochirurgia na śląskuDo niepokojących objawów, które powinny skłonić do zasięgnięcia pomocy specjalisty należą symptomy takie jak bóle i zawroty głowy, drętwienie kończyn, dyskopatia kręgosłupa, częste omdlenia, zaburzenia widzenia, kłopoty z koncentracją lub niedowłady kończyn. Neurochirurdzy często zlecają wykonanie dodatkowych badań, do których należy ultrasonografia, RTG i rezonans magnetyczny. Dzięki temu mogą rozpoznać choroby układu nerwowego i stopień zaawansowania nieprawidłowości. Osoby cierpiące na tego typu problemy bez problemu znajdą ośrodek, gdzie oferowana jest profesjonalna neurochirurgia na Śląsku. Pracują tutaj doświadczeni lekarze, którzy stosują farmakologię lub przeprowadzają zabiegi chirurgiczne. Dolegliwości dotyczące układu nerwowego wymagają szybkiego zdiagnozowania i rozpoczęcia prawidłowego leczenia. Często stosuje się inwazyjne metody. Sprawdzą się one w przypadku, kiedy farmakologia nie przyniesie pożądanych efektów. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki pacjenta, by dotrzeć do źródła problemu. Bardzo pomocny jest rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa.

W wielu przypadkach zaleca się także wykonanie morfologii, badań moczu i płynu mózgowo-rdzeniowego. Neurochirurdzy są specjalistami, którzy przyjmują pacjentów z podejrzeniem guza mózgu lub innych nowotworów dotykających układu nerwowego. Z  ich usług mogą skorzystać pacjenci z chorobami naczyniowymi mózgu, a także ludzie cierpiący na nawracające bóle kręgosłupa, drętwienie kończyn lub zaburzenia widzenia.