Niebanalne płytki ceglane

W życiu każdego przychodzi taki moment, że chcemy coś zmienić w wystroju naszego domu. Nie musisz jednak przeprowadzać od razu gruntownego remontu. Możesz nadać nowego wyrazu, który od razu wniesie do wnętrza powiew świeżości. Dobrą opcją jest odświeżenie ścian, np. poprzez udekorowanie ich oryginalnymi płytkami. 

Dekoracyjne płytki ceglane wciąż modne

dekoracyjna płytka ceglanaWśród ozdób ściennych prym wiodą tapety oraz płytki. Te pierwsze największą popularnością cieszą się w pokojach, natomiast płytki są kładzione w kuchni i w łazience. A to dlatego, że są bardzo funkcjonalne. Usunąć z nich zabrudzenia jest bardzo łatwo. Co jeśli rozważasz położenie płytek w salonie? Jakiego typu płytki będą najlepsze do tego najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w całym domu? Jednym z najbardziej trendy rozwiązaniem jest dekoracyjna płytka ceglana. Wybór tego typu dekoracji ścienne to znakomite rozwiązanie dla osób ceniących sobie oryginalność oraz niebanalny wgląd wnętrza. Za ich pomocą stworzysz stylowy efekt, który zaskoczy twoich gości. Nie ukrywajmy, cegła kojarzy się raczej z surowością oraz przeznaczeniem na zewnątrz, nie zaś z przytulnym salonem. Nic bardziej mylnego. Odpowiednia aranżacja sprawi, że całe wnętrze nabierze nie tylko charakteru, ale również ciepła. Najczęściej wybieranymi dekoracyjnymi płytkami ceglanymi są te w kolorze czerwonym. Ty jednak nie musisz się ograniczać do tego koloru, wiele firm oferuje również inne barwy oraz modele. Zaletą tego typu płytek jest ich smukłość, masz gwarancję, że kładąc je na ścianę nie stracisz cennej przestrzeni.

Płytki ceglane są niezwykle uniwersalne, tego nie można im odmówić. Pasują zarówno do klasycznych wnętrz, urządzonych w stylu wiejskim, gdzie dominującym materiałem jest drewno, jak i do nowoczesnych, industrialnych pomieszczeń, gdzie z kolei rządzi metal i szkło.