Nowoczesny projekt domu

Myśląc o własnym domu, większość z nas wyobraża sobie murowany budynek z tarasem i ogrodem. To bardzo powszechna wizja, która coraz częściej się zmienia, ponieważ koszty materiałów budowlanych i robocizny stale rosną.

Dla kogo są domy z prefabrykatów?

dom z prefabrykatów projektBudowa klasycznego domu z cegieł lub betonu zajmuje od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Razem z wykończeniem pochłania nawet kilkaset tysięcy złotych, co może być sumą nie do osiągnięcia dla wielu z nas. Znacznie tańszy nie tylko w budowie, ale i użytkowaniu jest dom z prefabrykatów projekt jego wykona dla nas wiele firm nawet za niecałe trzy tysiące złotych. Jest to dom, który składany jest na placu budowy z gotowych elementów, tak zwanych prefabrykatów, które są produkowane w fabrykach. Tego typu budownictwo wykorzystuje nowoczesne technologie opierające się na minimalizacji kosztów przy maksymalizacji efektów. Domy z prefabrykatów są ciche i ciepłe, ponieważ wewnątrz ich kilkuwarstwowych ścian jest zastosowana specjalna izolacja. Budynki są świetnie zabezpieczone przed wiatrem i wilgocią, a ich zaletą jest to iż szybko się nagrzewają. Montując w nich kolektory słoneczne możemy zaoszczędzić dodatkowe kilkaset złotych rocznie na ogrzewaniu czy ciepłej wodzie. W Polsce takie domy są jeszcze mało znane, ponieważ panuje wiele błędnych opinii na ich temat. Jednak są to bezpodstawne obawy, które w kilka minut rozwieje każdy właściciel takie domu. Są one tanie w budowie i użytkowaniu, a do tego mogą mieć dowolną wielkość.

Jeżeli zależy nam na czasie i niskich kosztach, to dom z prefabrykatów będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Może on być wykonany z żelbetonu lub naturalnego drewna, ponieważ obowiązuje kilka technik jego konstruowania. Na zachodzie już się nie niego przekonali, teraz czas na nas.