Odpoczynek w międzyzdrojach

 

Międzyzdroje położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim są jednym z najpiękniejszych polskich ośrodków wypoczynkowych i turystycznych. Dzięki licznym atrakcjom są chętnie odwiedzane przez turystów o każdej porze roku.

Pensjonaty w Międzyzdrojach

międzyzdroje pensjonatyMiędzyzdroje są szczególnie znane z corocznej organizowanej w lipcu imprezy o nazwie Europejski Festiwal Gwiazd. Popularne są też takie atrakcje jak Promenada Gwiazd wzorowana na hollywoodzkim Bulwarze oraz na Alei Gwiazd w Cannes czy gabinet figur woskowych Gabinet Gwiazd. Dużym powodzeniem cieszy się też molo o długości niemal 400 metrów, które jest jednocześnie przystanią morską. Przy molo cumują statki, którymi można wybrać się w rejsy wycieczkowe po Bałtyku. Odwiedzając Międzyzdroje latem można też uczestniczyć w letnich imprezach plenerowych pod wspólną nazwą Muzyczne lato w Międzyzdrojach. Miasto ma bogatą bazę noclegową. Międzyzdroje pensjonaty mają przystępne ceny i bardzo dobrą ofertę. Podobnie jest z lokalami gastronomicznymi, w których możemy zakosztować nie tylko świeżych ryb, ale też potraw z różnych regionów Polski i Świata, w tym oczywiście lokalnych dań. Będąc w Międzyzdrojach nie można pominąć atrakcji jakie zapewnia Woliński Park Narodowy. Do obiektów godnych uwagi należy Zagroda Pokazowa Żubrów i Muzeum Przyrodnicze. Warto też zajrzeć na punkty widokowe – nadmorskie wzniesienia Kawcza Góra i Gosań. Do atrakcji Międzyzdrojów, które z pewnością docenią przede wszystkim najmłodsi turyści jest Park Miniatur, Labirynt Luster, Planetarium Międzyzdroje, Park Linowy Bluszcz i Oceanarium.

Jak widać, w Międzyzdrojach każdy znajdzie coś dla siebie, a miasto kusi nie tylko piękną plażą ale też licznymi atrakcjami. Do Międzyzdrojów można więc się wybrać nie tylko latem, ale też w innych miesiącach roku.