Olej silnikowy i jego dodatki

Olej silnikowy jest bardzo potrzebny, ponieważ za jego pomocą wszystkie części ruchome w naszym pojeździe są dobrze smarowane. Dzięki temu bezproblemowo możemy cieszyć się sprawnie działającym silnikiem. Do olejów silnikowych są specjalne dodatki, które przede wszystkim wydłużają ich przydatność w systemie silnikowym. Ogranicza się więc wykorzystanie oleju silnikowego przez pojazd.

Dodatki do olejów silnikowych

dodatek do oleju silnikowegoTakich dodatków jest wiele rodzajów. Dobry dodatek do oleju silnikowego przede wszystkim poprawia jego skuteczność. Części ruchome w silniku nie napotykają takiej siły tarcia, dzięki czemu nie prowadzi to do zatarć, które mogą spowodować całkowite uszkodzenie jednostki napędowej. Do dodatków zaliczamy również preparaty, które poprawiają ich wydajność. Dzięki temu silnik zużywa mniej oleju, patrząc przez pryzmat jego poboru na określonym odcinku drogi. Testerzy przyjęli odcinek jednego, dziesięciu oraz stu kilometrów. Bardzo ważna funkcją dodatków jest uszlachetnianie oleju, dzięki czemu regeneruje on elementy metalowe. Równie ważną funkcją jest zapobieganie nagrzewaniu się oleju do za dużych temperatur. W ten sposób zabezpiecza się silnik na przykład przed ogniem. Takie dodatki kupimy prawie na każdej stacji benzynowej i nie ulega wątpliwości, że warto jest je mieć, chociażby dla przedłużenia ogólnej żywotności naszego pojazdu. Ma to bardzo duże znaczenie.

Dodatki, które wlewamy do silnika są niesamowicie ważne z wielu powodów. należy pamiętać o tym, aby dobierać dobrze. Nie liczy się marka pojazdu, ale rodzaj jednostki napędowej. Inne są do silników diesla, a inne do silników benzynowych. Najlepiej spytać sprzedawcę, gdyż ma on obowiązek wiedzieć o tym. Doradzi Ci, co powinieneś używać, aby silnik był naprawdę sprawny.